Kretingos rajone – Jaunimo vasaros akademija

Rugpjūčio 7–9 dienomis Kretingos rajono Kėkštų kaime įsikūrusioje sodyboje vyksta Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“, į rajoną sukvietusi apie 200 jaunimo atstovų iš  19 šalies savivaldybių.

„Jaunimo vasaros akademija – tai išskirtinė Žemaitijos regiono jaunimo tradicija, gyvuojanti jau beveik du dešimtmečius. Kretingos rajone akademija organizuojama antrą kartą, o šiemet jaunimas, su jais dirbantys darbuotojai, jaunimo reikalų koordinatoriai į Jaunimo vasaros akademiją atvyko ne tik iš viso Žemaitijos regiono, bet ir iš Alytaus, Visagino, Pakruojo bei kitų šalies miestų ar miestelių, - sakė Kretingos rajono vicemerė Vaida Jakumienė. - Akademijoje jaunuoliai susipažįsta su naujais žmonėmis, įgyja įdomios patirties, taip pat turi galimybę būti išgirsti, įvardinti savo poreikius.“

Pasak Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Ingos Biliūnaitės-Rušinskės, vasaros akademijos Kretingos rajone metu jaunuoliai dalyvauja bendrose diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, darbo grupėse, įvairiose sportinėse rungtyse bei kt.

„Pagrindinė šių metu vasaros akademijos tema – jaunuolių įgalinimas. Pirmadienį surengtoje specialioje „Profesijų bibliotekoje“ savo profesijas jau pristatė policijos, priešgaisrinės, probacijos tarnybų pareigūnai, rajono kultūros, turizmo bei kitų sričių atstovai. Pirmadienį surengtas ir jaunimo susitikimas su politikais, kuriame dalyvavo Kretingos, Klaipėdos, Kelmės, Skuodo, Šilalės bei Plungės rajonų merai ir vicemerai, taip pat vyko Jaunimo reikalų agentūros surengtos diskusijos bei kitos įvairios veiklos“, – teigė I. Biliūnaitė-Rušinskė.

2022 m.  Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“ vyko Palangoje, o 2024 m. vyks Telšiuose.

Susiję skelbimai