Teisinė pagalba

Nemokama teisinė pagalba

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pakeitimo įstatymu, Kretingos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad asmenys, pageidaujantys gauti vienos valandos nemokamą pirminę teisinę pagalbą, gali kreiptis adresu: Savanorių g. 29A, Kretingos m., I aukštas, 106 kabinetas, tel. +370 445 51618, el. p. [email protected] darbo valandomis. Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

Kretingos rajono savivaldybės administracija visiems asmenims, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą arba kurių faktinė gyvenamoji vieta yra Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje, teikia pirminę teisinę pagalbą.

Pirminė teisinė pagalba

Pirminė valstybės garantuojama teisinė pagalba - teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų rengimas. Pirminė teisinė pagalba apima, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo 15 straipsnio 7 dalyje nurodytų procesinių dokumentų parengimą, taip pat patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą, bet neapima mokesčių administratoriui teikiamų deklaracijų pildymo.

Antrinė teisinė pagalba

Antrinė teisinė pagalba – tai dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčo sprendimo ne teisme atveju, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas. Be to, ši teisinė pagalba apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą.

Antrinę teisinę pagalbą asmenys gauna tik tuomet, jei jų turtas ir metinės pajamos neviršija Vyriausybės nustatytų turto ir pajamų lygių teisinei pagalbai gauti pagal LR Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymą. Įstatyme yra nurodyta grupė asmenų, kuriems antrinė teisinė pagalba teikiama, neatsižvelgiant į jų turtą ir pajamas. Tai nukentėjusieji dėl nusikaltimų atsiradusios žalos atlyginimo bylose, asmenys, gaunantys socialinę pašalpą arba jei jie yra valstybės išlaikomi stacionariose globos įstaigose ir kai kurie kiti.

Antrinė teisinė pagalba teikiama Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Klaipėdos skyriuje (VGTPT Kauno skyrius), Vilties g. 10, LT-92231 Klaipėda, Tel. +370 700 00191, Faks. +370 700 35007, El. paštas [email protected]

Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje http://vgtpt.lrv.lt/.

Antrinė teisinė pagalba elektroniniu būdu.

Susiję dokumentai

Susiję skelbimai