Kvietimas organizuoti renginius klimato savaitės metu

Aplinkos ministerija spalio 24-30 d. jau ketvirtus metus rengia Klimato savaitę, kuria siekiama atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus. Džiaugiamės, kad kasmet į ją įsitraukia vis daugiau įvairių įstaigų, institucijų, įmonių, nevyriausybinių organizacijų, todėl ir vėl kviečiame Jūsų savivaldybę aktyviai dalyvauti dialoge apie klimato kaitos iššūkius ir patiems siūlyti Klimato savaitės renginių idėjas ir iniciatyvas.

Pasaulio mokslininkų bendruomenė sutartinai teigia, jog žmonių veikla spartina klimato kaitą, dėl jos ekstremalūs reiškiniai, tokie kaip karščio bangos, sausros bei smarkios liūtys, tampa vis dažnesni ir intensyvesni. Jos nuomonė vieninga: klimato kaitos grėsmė mūsų gerovei ir sveikai planetai toliau auga. Daugėja įrodymų, jog veiksmų dėl klimato kaitos būtina imtis čia ir dabar. Jau dabar visuose sektoriuose yra būdų, kuriais iki 2030 m. juose įmanoma perpus sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, tačiau tik nuo mūsų pačių šiandieninių veiksmų priklausys, kaip žmonės prisitaikys, sušvelnins klimato kaitą ir  kaip į tai reaguos mūsų gamta.

Patirtis rodo, jog skleidžiant žinią apie klimato kaitos problemas bei norint keisti situaciją ypač svarbus bendradarbiavimas su savivaldomis ir vietos organizacijomis, todėl Aplinkos ministerija kviečia įstaigas, įmones, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes siūlyti iniciatyvas ir idėjas šios savaitės renginiams.

Siekiame sudaryti išsamią Klimato savaitės programą, todėl kviečiame iki rugsėjo 30 d. užpildyti formą apie ketinamas organizuoti iniciatyvas (formą galite pildyti tiek kartų, kiek renginių norite pasiūlyti). Kilus klausimams galite kreiptis el. paštu [email protected]. Atrinktas iniciatyvas paviešinsime Aplinkos ministerijos informaciniais kanalais.

Atkreipiame dėmesį, jog Europos atliekų mažinimo savaitė vyksta kasmet lapkričio mėnesį, šie renginiai nesusiję tarpusavyje.

Informaciją apie praėjusių metų Klimato savaitės renginius galite rasti čia.

Susiję skelbimai