Violetos Turauskaitės prašoma paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją

Kretingos rajono savivaldybės tarybos narės Violetos Turauskaitės prašoma paneigti paskelbtą tikrovės neatitinkančią informaciją.

2024 m. balandžio 19 d. laikraštyje „Pajūrio naujienos“ išspausdintoje V. Turauskaitės nuomonėje „Valdančiųjų blaškymasis, paminti rinkiminiai pažadai“, Tarybos narė paskleidė tikrovės neatitinkančią ir Kretingos rajono savivaldybės, Savivaldybės administracijos, Kretingos miesto seniūnijos, minėtų įstaigų vadovų ir darbuotojų dalykinę reputaciją pažeidžiančią informaciją.

V. Turauskaitės teiginys, neva už Savivaldybės pinigus tvarkomi įvažiavimai į daugiabučius, kuriuose gyvena Savivaldybės valdžioje esantys žmonės, kai iš kitų gyventojų reikalaujama kompensuoti kiemų ir įvažiavimų į juos tvarkymo išlaidas, neatitinka tikrovės.

Kretingos miesto seniūnijos užsakymu, nuo balandžio 12 d. Kretingos mieste yra vykdomi visų be išimties Savivaldybei nuosavybės teise priklausančių gatvių ir įvažiavimų į daugiabučius kiemus kasmetiniai pavasariniai asfalto dangos duobių taisymo darbai. Jie yra vykdomi nepriklausomai nuo Savivaldybės, jai pavaldžių įstaigų vadovų, darbuotojų, Tarybos narių ir/ar jų artimųjų gyvenamosios vietos adresų. Atkreiptinas dėmesys, kad šiuo metu Savivaldybei nuosavybės teise priklauso tik nedidelė dalis įvažiavimų į daugiabučius kiemus Kretingos mieste. Kitų daugiabučių kiemų įvažiavimų priežiūrą, remontą ir rekonstrukciją turėtų vykdyti jų savininkai ar naudotojai.

Kretingos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašui, kuriame nurodomi keliai, gatvės, įvažiavimai į daugiabučius kiemus Kretingos mieste ir rajone, nuosavybės teise priklausantys Savivaldybei ir už kurių nuolatinę priežiūrą, remontą bei rekonstravimą yra atsakinga Savivaldybė, V. Turauskaitė asmeniškai pritarė 2023 m. gruodžio 21 d. vykusio Tarybos posėdžio metu, balsuodama „Už“ pateiktą sprendimo projektą dėl kelių sąrašo tvirtinimo.

Savivaldybė nereikalauja iš gyventojų kompensuoti įvažiavimų į daugiabučius kiemus, kurie priklauso Savivaldybei, priežiūros, tvarkymo ir rekonstrukcijos darbų išlaidų, o dėl Savivaldybei nuosavybės teise nepriklausančių daugiabučių kiemų ir jų įvažiavimų tvarkymo sprendžia patys jų savininkai ar naudotojai. Be to, Savivaldybės administracija parengė ir Tarybos svarstymui pateikė rajono daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų tvarkymo išlaidų finansavimo tvarką, patvirtinus kurią, Savivaldybei nuosavybes teise nepriklausančių daugiabučių kiemų savininkai ar naudotojai galėtų iš Savivaldybės gauti dalinę kompensaciją patirtoms daugiabučių kiemų įvažiavimų, automobilių stovėjimo aikštelių ir šaligatvių tvarkymo išlaidoms padengti.

Todėl Kretingos rajono savivaldybės administracija prašo V. Turauskaitės paneigti paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją.