Vasaros sezono metu atliekami Kretingos rajono maudyklų vandens kokybės tyrimai

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras birželio–rugpjūčio mėnesiais atliks Kretingos rajono savivaldybės maudyklų vandens stebėseną. Gyventojams rekomenduojama maudytis tik gerai žinomuose telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir periodiškai tiriama.

Maudyklų vandens kokybė bus tiriama ne rečiau kaip kartą per 2 savaites ir vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Maudymosi sezono metu bus vykdoma ir paplūdimių smėlio stebėsena. Paplūdimių smėlis dėl žmogui patogeninių helmintų ir jų kiaušinėlių tiriamas kas mėnesį.

Vis labiau šylant vandens telkiniams, rizika užsikrėsti ir susirgti per vandenį plintančiomis ligomis padidėja, kadangi įšilusiame ir organinėmis medžiagomis užterštame vandenyje susidaro palankios sąlygos įvairiems patogenams ilgai išlikti gyvybingiems ar daugintis.

Dažniausiai ligų sukėlėjai į organizmą patenka per burną, kai besimaudant gurkštelima užteršto vandens, rečiau per pažeistą odą ar gleivines.

Dažniausiai susergama ūmiomis žarnyno infekcinėmis ligomis, kurių simptomai – įvairūs: karščiavimas, viduriavimas, vėmimas, galvos ir pilvo skausmai, silpnumas.  Ypač pavojinga maudytis užterštame vandenyje yra vaikams, kadangi jie maudydamiesi dažniau gurkšteli vandens, o jų imuninė sistema dar nėra visiškai susiformavusi, taip pat didesnė rizika senjorams, nėščioms moterims ir silpną imuninę sistemą turintiems asmenims.

Vandens ir paplūdimių smėlio kokybė bus tiriama šiose maudyklose:

  • Kretingos dvaro parko I-asis tvenkinys
  • Juodupėnų tvenkinys
  • Kašučių ežeras
  • Padvarių tvenkinys ties Kurmaičiais
  • Darbėnų tvenkinys
  • Klibių tvenkinys
  • Vydmantų tvenkinys
  • Nasrėnų žvyrduobės tvenkinys

Birželio 13 d. buvo atlikti pirmieji maudyklų mikrobiologiniai vandens bei smėlio parazitologiniai tyrimai Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pateiktais duomenimis, vandens ir smėlio kokybė atitinka Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus kriterijus. Kiti vandens mėginiai bus imami birželio 27 dieną.

Susiję skelbimai