Taikos, Trakų, Pievų gatvėse bei Malūno take – vienpusis eismas

Nuo rugpjūčio 22 d. Taikos g. (atkarpoje nuo Laisvės g. iki P. Vileišio g.), Trakų g. (atkarpoje nuo S. Daukanto g. iki Laisvės g.), Pievų g. (atkarpoje nuo Birutės g. iki Žilvičių g.), Malūno take (atkarpoje nuo Žilvičių g. iki Birutės g.) bus organizuojamas vienpusis eismas. Šiose gatvėse įvesti vienpusį eismą nusprendė Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija, atsižvelgusi į gyventojų prašymus.

„Gyventojai ne kartą kreipėsi į Saugaus eismo komisiją dėl vienpusio eismo organizavimo šiose gatvėse, tačiau sprendimas buvo atidedamas dėl Teresiečių gatvės rekonstrukcijos darbų ir Taikos gatvėje įrenginėjamo pėsčiųjų ir dviračių tako. Baigus tvarkyti šias gatves, Saugaus eismo komisija vyko į vietą įvertinti situaciją ir nusprendė, kad eismo požiūriu saugiausia Taikos, Trakų, Pievų gatvėse bei Malūno take įvesti vienpusį eismą. Akivaizdu, kad daugumai vienpusis eismas reiškia didesnę ramybę, saugumą ir šie argumentai laimi prieš patogumą greičiau išvažiuoti iš kai kurių kiemų“, – teigė Eismo saugumo komisijos pirmininkė Violeta Turauskaitė.

Komisija nusprendė ne tik įvesti vienpusį eismą Taikos, Trakų, Pievų gatvėse bei Malūno take, bet ir apriboti galimybę Trakų gatvėje ties turgaviete stovėti vairuotojams. Kelias bus paženklintas geltonos spalvos zigzagu, kuris pagal galiojančias kelių eismo taisykles draudžia stovėti per visą zigzago ilgį.

Vienpusios eismo shemos

Trakų gatvės horizontalaus ženklinimo schema

Susiję skelbimai