Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto nariai lankėsi Kretingos ligoninėje

Trečiadienį, rugpjūčio 24-ąją, VšĮ Kretingos ligoninėje įvyko Kretingos rajono savivaldybės Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis. Jame dalyvavo rajono meras Antanas Kalnius, mero pavaduotojas Dangiras Samalius, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, savivaldybės gydytoja Zita Abelkienė, komiteto pirmininkas Juozas Mažeika ir komiteto nariai, kurie apžiūrėjo VšĮ Kretingos ligoninės patalpų remonto, aplinkos tvarkymo darbus.

Apžiūrėjus atnaujintas patalpas bei išasfaltuotas prieigas prie ligoninės, su ligoninės vadovu Romaldu Sakalausku, aptarti ir ateities planai – naujo priestato šiuolaikiniam ligoninės priėmimo skyriui galimos statybos. Ligoninės vadovas akcentavo, kad būtina pastatyti priestatą priėmimo skyriui bei pristatė Priėmimo skubios pagalbos priestato statinio projektinius pasiūlymus.

„Ligoninės Priėmimo skubios pagalbos skyrius yra cokoliniame aukšte ir nebeatitinka jokių reikalavimų. Padidėjus pacientų srautui, labai trūksta patalpų jų apžiūrai, gydytojų specialistų konsultacijoms, stebėjimo paslaugų teikimui“, – sakė Romaldas Sakalauskas.

Ligoninėje atnaujinama medicininė įranga – komiteto nariai Priėmimo skubios pagalbos skyriaus patalpose apžiūrėjo sumontuotą šiuolaikišką vokišką garinį vakuuminį sterilizatorių. Taip pat rajono tarybai pritarus skirti finansavimą kompiuteriniam tomografui įsigyti, apžiūrėtos šiuo metu ruošiamos patalpos šiam prietaisui montuoti.

Pasak R. Sakalausko, iš įstaigos ir projektinių lėšų šiais metais ligoninėje bus įrengtas naujas liftas, yra atnaujinama operacinė įranga, fizinės medicinos ir reabilitacijos įranga – jau paslaugos atliekamos poliarizuotos šviesos terapijos prietaisu, limfodrenažo masažo, magnetoterapijos įranga. Taip pat šiemet bus įsigytas dujinis sterilizatorius, 50 vnt. lovų ir spintelių, elektros generatorius.

„Rajono vadovai ir komiteto nariai yra už tai, kad ligoninė funkcionuotų kiek įmanoma pilnu pajėgumu, spektras paslaugų dedant visas pastangas ir esant galimybėms plėstųsi, o mūsų rajono gyventojai galėtų pasinaudoti pačia artimiausia medicinos įstaiga“, – apibendrindamas komiteto išvažiuojamąjį posėdi teigė Savivaldybės Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juozas Mažeika.