Startuoja balsavimas už „Kretingiškių iniciatyvas“, pasirinkimui – 18 idėjų

Startuoja projekto „Kretingiškių iniciatyvos“ balsavimas. Jau nuo šiandien iki birželio 1 dienos galite atiduoti savo balsą už labiausiai patikusią miesto, rajono iniciatyvą!

Kretingos rajono gyventojai jau antrą kartą gali balsuoti ir nuspręsti, kurias pačių rajono gyventojų pateiktas iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, turėtų įgyvendinti Kretingos rajono savivaldybės administracija.

„Tikimės, kad daugiausiai kretingiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos, kartu bendradarbiaujant Savivaldybei ir gyventojams, sukurs patrauklų miesto ir rajono įvaizdį bei patogesnę gyventojų kasdienybę“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Šiemet kretingiškiai pateikė 24 projektų idėjų pasiūlymus gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti trijose kategorijose.

Darbo grupė, sudaryta iš tarybos narių, administracijos specialistų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų, vertino visas aprašytas iniciatyvas. Įvertinusi gautas paraiškas, viešai balsuoti darbo grupė teikia 18 iniciatyvų: mažos apimties kategorijoje (iki 20 tūkst. eurų) Kretingos miesto seniūnijoje – 1, mažos apimties kategorijoje Kretingos rajone – 7, o didelės apimties kategorijoje (iki 120 tūkst. eurų) visame Kretingos rajone – 10. Mažos apimties (iki 20 tūkst. eurų) kategorijoje Kretingos miesto seniūnijoje buvo pateikti trys gyventojų pasiūlymai. Du iš pateiktų pasiūlymų buvo perkelti į didelės apimties projektų kategoriją, kadangi jų sąmata, darbo grupės vertinimu, viršija 20 tūkst. Eur. Likus šioje kategorijoje tik vienai iniciatyvai, ji teikiama balsavimui, kadangi taip numatyta Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti tvarkos apraše.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų rajono gyventojai antrą kartą kviečiami spręsti, kaip panaudoti dalį savo pačių sumokėtų mokesčių. Pirmiausia ačiū tiems, kurie teikė idėjas – visos jos svarbios, nes už kiekvienos jų matau mūsų žmones, kuriems rūpi ir kurie nori prisidėti keičiant savo aplinką. Belieka patiems rajono gyventojams ir nuspręsti, kurios idėjos turėtų būti įgyvendintos“, – sakė Gyventojų iniciatyvų projekto iniciatorė, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Vaida Jakumienė.

Gyventojai siūlo sukurti naujas poilsio, laisvalaikio ir pramogų zonas, įrengti parkus, pėsčiųjų takus, gatvių ir sporto aikštynų apšvietimą, Kretingos istoriją simbolizuojančias skulptūras ir kitus objektus.

Galutinį sprendimą, kurių idėjų labiausiai reikia Kretingos rajone, priims tik rajone gyvenamąją vietą deklaravę, ne jaunesni nei 16-os metų gyventojai.

Balsavimui skirtas visas mėnuo – nuo gegužės 1 d. iki birželio 1 d. Balsuoti gyventojai gali internetu https://balsuok.kretinga.lt/ arba popierine kortele Kretingos rajono savivaldybėje. Dėl karantino apribojimų prieš atvykstant balsuoti būtina susisiekti tel. 8 620 25 114.

Didžiausio gyventojų palaikymo sulaukusias iniciatyvas įgyvendins Kretingos rajono savivaldybės administracija. Laimėjusių idėjų įgyvendinimas bus 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis.

Susipažinti su idėjomis galite interaktyviame žemėlapyje: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1mnZV6HAWXei_gQSVVN7RwYFXInJL__zT...

 

 

I Kategorija. Kretingos miesto seniūnijoje įgyvendinamo mažos apimties projekto, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų, kategorija

1. Sporto aikštelės apšvietimas prie Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos.

Įrengti modernios, šiuolaikiškos sporto aikštelės apšvietimą, kurioje sportuoja rajono gyventojai.

 

II Kategorija. Kretingos rajone, išskyrus Kretingos miesto seniūniją, įgyvendinamo mažos apimties projekto, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų, kategorija

2. Vaikų atviros aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zonos „Nuostabi vaikystė“ įrengimas Kretingsodžio k.

Įrengti vaikų aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zoną, pastatant žaidimų kompleksą su čiuožyklomis, laipynėmis ir kt.

3. Jauki laisvalaikio zona visai šeimai Barzdžių kaimo Liepų ir Kalno gatvių sankryžoje

sutvarkyti bendruomenės centrui priskirtą teritoriją, įrengti poilsio/laisvalaikio zoną su tam reikalinga mažąja architektūra (tualetu, suoliukais, šiukšlinėmis ir kt.) ir viešąją infrastruktūra (sporto treniruokliais ir kt.).

4. Darbienā – ved če vėsė kelē

Darbėnų riboženklių, užrašytų žemaičių tarme, įrengimas įvažiuojant nuo Kretingos pusės ir išvažiuojant link Skuodo.

5. Lauko sporto erdvės įrengimas Tūbausių kaimo bendruomenei

Tūbausių kaime įrengti lauko sporto įrenginius.

6. Rekreacinės erdvės sukūrimas Nasrėnuose

Įrengti maudyklą, sutvarkant apie 30 m pakrantės, išvalant dumblą, išrauti krūmynus iš vandens, išlyginti 600 kv. m. teritoriją ir įrengti suoliukus, persirengimo kabiną, laužavietę, sūpynes vaikams.

7. Pontoninio tilto įrengimas Vydmantų karjere

Pastatyti pontoninį tiltą ir sutvarkyti Vydmantų karjero dugną, kad būtų tinkamas maudymuisi.

8. Atokvėpio ir aktyvaus sporto zonos įrengimas Pryšmančių parke

Praplėsti aktyvią sporto zoną, papildant ją lauko treniruokliais. Įrengti atokvėpio vietą, kurioje bus suoliukai, stovas dviračiams ir elektriniams paspirtukams.

 

III Kategorija. Kretingos rajone įgyvendinamo didelės apimties projekto, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 120 tūkst. eurų, kategorija

9. Atsiplėšk nuo kasdienybės

Sutvarkyti nenaudojamą apleistą Vydmantų gimnazijos reikmėms priskirtą žemės sklypo dalį, įrengti riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką su mažąją architektūra (suoliukai, šiukšlines ir kt.).

10. Kretingos istorija mažojoje architektūroje

Istorinius pranciškonų gyvenimo aspektus pristatančios skulptūros, skatinančios miesto legendų atsiradimą: žvejojantis vienuolis ant Atgimimo tiltelio Pastauninko parke, nuodėmklausys vienuolis šalia J. K. Chodkevičiaus paminklo, besikalbantis vienuolis ant Akmenos tilto, vienuolis mokytojas šalia M. Daujoto progimnazijos, nuo švedų karių bėgantis vienuolis Pušyno g., norus pildantis su pranciškoniška plike vienuolis Vilniaus g. ties Lurdo grota.

11. Visi – į Kūlupėnus

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos stadione įrengti krepšinio aikštės dangą, įrengti mobilius futbolo vartus, paplūdimio tinklinio aikštę, suoliukus prie krepšinio, futbolo ir tinklinio aikštelių, šuolio į tolį aikštę, rutulio stūmimo sektorių.

12. Sūpynių įrengimas Darbėnų miestelio Vytauto Didžiojo parke

Įrengti šviečiančias sūpynes ir kitas įvairių tipų sūpynes, iš kurių dvi būtų pritaikytos judėjimo negalią turintiems asmenims.

13. Bažnyčios gatvės, Tūbausių k., Kretingos r. apšvietimas

Užtikrinti gyventojų saugumą, įrengiant gatvės apšvietimą visiškai neapšviestoje atkarpoje nuo Užtvankos g.

14. Kretingos kalnų dviračių parkas

Sukurti kalnų dviračių trasų tinklą Kretingoje, teritorijoje tarp Mėguvos g. ir Akmenos upės šalia Jauryklos parko.

15. Pėsčiųjų tako Akmenos upės pakrantėje įrengimas

Pakrantėje nuo Nidos g. stadiono iki Jauryklos parko įrengti apie 300 m takas gyventojų ir turistų rekreacijai, poilsiui ir sportui.

16. Prezidento A. Stulginskio terasa

Pastatyti lauko terasą su stogu bei atstumiamomis durimis, kad perstumdžius duris pasidarytų scena ir būtų galima organizuoti muzikinius, teatro pasirodymus ir kitus renginius, taip pat žiūrėti filmus.

17. Saugus vaikas – saugi šeima

Prie Padvarių kaimo lopšelio-darželio „Eglutė“ įrengti 85 m šaligatvį ir automobilių stovėjimo aikštelę.

18. Kurmaičių kaimo poilsio aikštelės sutvarkymas

Akmenos g. esančioje aikštelėje įrengti apšvietimą, lauko treniruoklius, vaikų žaidimų įrenginius.

Susiję skelbimai