Skirtas finansavimas saulės elektrinei įsigyti

Kretingos rajono savivaldybei pagal Klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“ skirtas finansavimas įsigyti saulės elektrinės dalį Kretingos miesto gatvių apšvietimui ir administraciniam pastatui Savanorių g. 29A. Iš saulės parko planuojama įsigyti 600 kW galios nutolusią saulės elektrinę, kuri pagamins apie 98,55 proc. miesto gatvių apšvietimui ir administraciniam pastatui reikalingos elektros energijos bei užtikrins mažesnę kainą už elektros energiją.

„Įsigijus saulės elektrinę bus sutaupyta ne mažiau kaip 30 proc. lėšų, t. y. apie 27 tūkst. eurų, nes įprastai Savivaldybė už miesto gatvių ir administracinių pastatų apšvietimą per metus vidutiniškai sumoka apie 89 tūkst. eurų, todėl investicija atsipirks per 4–5 metus“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Siekiant paramos, savivaldybėje buvo atlikta energijos vartojimo analizė, kuri parodė, kad kai kurie energijos taupymo įrengimai dėl vietos negali būti naudojami, todėl buvo nuspręsta įsigyti nutolusią saulės elektrinę. Nauja saulės elektrinė prisidės prie klimato kaitos švelninimo tikslų ir atsinaujinančios energijos plėtros Kretingoje.

Savivaldybė įpareigota elektrą gaminančia vartotoja tapti iki 2023 m. pavasario.

Atsinaujinančių energijos išteklių įdiegimas iš viso kainuos 595 320 tūkst. eurų, iš jų: Klimato kaitos programos lėšos (subsidija) – 476 256 tūkst. eurų ir Savivaldybės lėšos – apie 119 tūkst. eurų.

Praėjusiais metais buvo gautas finansavimas ir planuojama, kad nuo 2022 metų vidurio Kretingos Marijono Daujoto progimnazija ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija turės po savo saulės jėgainę ant stogo, o Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešajai bibliotekai bus tiekiama nutolusios saulės elektrinės energija.

Susiję skelbimai