Skiepijimo nuo Covid-19 statistika seniūnijose: aktyviausiai skiepijasi Kretingos miesto gyventojai

Kretingos rajono savivaldybėje bent viena Covid-19 vakcinos doze pasiskiepijusių gyventojų dalis 57,9 proc. Daugiausiai pasiskiepijusių asmenų yra Kretingos miesto seniūnijoje – 57,60 proc. ir Vydmantų seniūnijoje – 57,37 proc. Mažiausiai skiepijasi Kūlupėnų seniūnijos gyventojai, kur pasiskiepijusių asmenų skaičius siekia 44,70 proc.

Kitose seniūnijose pasiskiepijusių daugiau nei pusė gyventojų: Salantų m. seniūnijoje – 54,11 proc., Kretingos seniūnijoje – 53 proc., Kartenos seniūnijoje – 52,27 proc., Žalgirio seniūnijoje – 51,71 proc., Darbėnų seniūnijoje – 51,64 proc, Imbarės seniūnijoje – 51,02 proc.

Veiksmingiausias būdas užkirsti kelią COVID-19 yra skiepijimas, kartu su tokiomis intervencinėmis priemonėmis kaip veido kaukių dėvėjimas ir fizinio atstumo laikymasis. Skiepyti žmonės rečiau serga sunkia ligos forma arba rečiau patenka į ligoninę.

Užsikrėtimą padeda sustabdyti fizinis atstumas, geras patalpų vėdinimas ir veido kaukių dėvėjimas. Dažnas rankų plovimas su muilu ir vandeniu arba naudojant alkoholio pagrindu pagamintus tirpalus taip pat padeda išvengti viruso patekimo nuo rankų į organizmą per akis, nosį ar burną.

Primename, kad užsiregistruoti vakcinacijai, taip pat užregistruoti savo vaikus ir kitus šeimos narius galima internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos numeriu 1808. Skiepytis nuo COVID-19 ligos gali asmenys nuo 5 metų amžiaus. Sustiprinančioji vakcinos dozė praėjus nustatytam laikui po vakcinacijos yra skiriama tik asmenims nuo 18 metų amžiaus.

Informacija apie vakcinaciją Kretingos rajone teikiama tel. +370 620 69935, el. p. [email protected].

 

 

 

Susiję skelbimai