Savivaldybėje svarstyta kapinių požeminių konteinerių aikštelės ateitis

Įvertinus viešojoje erdvėje kilusias diskusijas ir abejones dėl Vilniaus gatvėje ties kapinėmis įrengtų požeminių konteinerių, Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas sušaukė pasitarimą, kuriame nuspręsta, kad kapinių aptarnavimui skirtų atliekų konteinerių vieta bus pakeista, bet tik po to, kai mieste bus baigtas įgyvendinti požeminių konteinerių tinklo projektas ir tinkamais naudoti pripažinti objektai bus perduoti Savivaldybei.

Pasitarimo metu E. Viskontas išsakė nuomonę, kad konteinerių pastatymo schemą derinusi ir požeminių konteinerių aikštelei vietą Vilniaus gatvėje prie įėjimo į kapines numačiusi ankstesnė Savivaldybės administracijos vadovybė padarė klaidą, o derinant šią schemą su visuomene, prieštaravimų dėl šios numatytos vietos neišreiškė nei vienas Kretingos gyventojas ar rajono tarybos narys.

„Visų pirma, eismą Vilniaus gatve neišvengiamai trikdys konteinerius tuštinantis komunalininkų transportas, nes prie konteinerių sustojusi sunkiasvorė ir didelių gabaritų mašina keliolikai minučių užims visą eismo juostą. Be to, kapinių lankytojų aptarnavimui skirti patys požeminiai konteineriai nėra tinkami, nes į jų dėžes netilptų didesnių išmatavimų atliekos – nuo kapaviečių nurinkti vainikai, krepšeliai“, – teigė Administracijos direktorius.

Dabar keisti projektą, kai jis jau baigiamas įgyvendinti, ir požeminę aikštelę perkelti į kitą vietą būtų neracionalu, nes neišvengiamai užvilkintų paties projekto įgyvendinimą – keičiant techninį projektą tektų iš naujo derinti su Lietuvos automobilių kelių direkcija, Kultūros paveldo departamentu. Be to, perkėlimo darbai Savivaldybei kainuotų daugiau nei 20 tūkstančių eurų.

Pasitarimo metu buvo nuspręsta kapinių aptarnavimui tose pačiose vietose palikti šiuo metu esančius antžeminius konteinerius, kurių tam tikrų švenčių dienomis, kai kapinių lankymas suintensyvėja, bus pastatyta daugiau. Pasitarime dalyvavę Savivaldybės tarybos nariai, Kaimo plėtros ir ekologijos komiteto pirmininkas Steponas Baltuonis ir Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto pirmininko pavaduotojas Konstantinas Skierus, savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ direktoriui Rimantui Žiaušiui rekomendavo įrengti informacines rodykles, kurios žmonėms aiškiai nurodytų, kur pilti atliekas.

Kol kas dar nėra galutinai nutarta, ar įrengti požeminiai konteineriai vėliau bus išmontuojami Savivaldybei finansuojant šiuos darbus, ar konteinerių šachtas tiesiog liks uždengtos.

Naudodamasis proga E. Viskontas pasitarime dalyvavusio Vilniaus gatvės rekonstrukcijos rangovo UAB „Šilutės automobilių keliai“ vadovo Sauliaus Budino paprašė kuo skubiau atlikti kelio ženklinimą, nes artėja mokslo metų pradžia ir būtina užtikrinti į mokyklas sugrįžtančių vaikų saugumą.

Susiję skelbimai