Savivaldybėje pradėta gerinti darbo sąlygas

Nuo praėjusios savaitės rajono savivaldybės administracijos pastate pluša Kretingos uždarosios akcinės bendrovės „Arkosta“ darbininkai, kurie remontuoja darbuotojų kabinetus.

„Savivaldybės pastato vidaus patalpų remontą reikėjo atlikti jau seniai. Dirbant Vyriausiojoje rinkimų komisijoje teko lankytis visose šalies savivaldybėse ir galiu patikinti, kad tokių prastų darbo sąlygų, kaip Kretingoje, niekur nėra“, – teigė rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

Daugiau nei prieš 30 metų statytame buvusio banko pastate, kuriame įsikūrusi rajono savivaldybė, įrengta moraliai pasenusi ir susidėvėjusi elektros instaliacija, kuri nebeatlaiko didesnių elektros tinklo apkrovų. Administracijos patalpose neretai juntamas virš lubų išvedžiotų elektros laidų svilėsių tvaikas, o pernai viename kabinete net buvo užsidegę laidai. Kabinetuose nušiurusios sienos, lyjant lietui, vandenį praleidžia prieš 30 metų įstatyti mediniai langų rėmai.

Iki šiol pastato vidaus patalpos rimtesnio remonto nematė. Prieš keletą metų buvo sutvarkytas tik mero kabinetas, prie jo įrengta poilsio patalpa, praplėsta posėdžių salė, įrengtos posėdžių salės pirmame aukšte.

Pirmuoju darbų etapu remontas pradėtas antrojo aukšto pietinio korpuso patalpose: administracijos direktoriaus, jo pavaduotojos ir sekretoriato kabinetuose. Juose sienų dažymo, lubų ir elektros instaliacijos keitimo bei langų rėmų atnaujinimo darbai kainuos 12 tūkst. eurų iš administracijos išlaidoms skirtų lėšų. Vėliau darbininkai persikels į kitas antrojo aukšto patalpas – bus remontuojama tarybos salė, dar keli kabinetai. Didesni pokyčiai numatomi tarybos salėje, kur bus keičiamas patalpos apšvietimas, dėl sveikatos saugumo tarp tarybos narių darbo vietų bus įrengtos plastikinės pertvaros. Šie remonto darbai bus finansuojami iš administracijos išlaidoms skirtų lėšų.

E. Viskontas pasakojo, kad kitais metais numatyta daugiau darbų – reikia remontuoti pirmojo ir trečiojo aukšto kabinetus, tualetus, kuriais naudojasi ne tik savivaldybės darbuotojai, bet ir atėję lankytojai. Būtina remontuoti kai kuriose vietose vandenį praleidžiantį pastato stogą. Šie darbai pareikalaus gerokai didesnių lėšų, kurios turės būti numatytos kitų metų rajono biudžete. Pavyzdžiui, specialistų skaičiavimais, vien viso pastato elektros instaliacijos pakeitimas gali kainuoti apie 160 tūkst. eurų.

„Tikiuosi, kad tokiam reikalui taryba pinigų suras. Tvarkingai atrodančios savivaldybės administracijos patalpos, patikimai veikianti įranga tarnauja ne vien rajono prestižui. Čia dirbantys valstybės tarnautojai seniai yra nusipelnę geresnių darbo sąlygų“, – sakė rajono savivaldybės administracijos vadovas.

Susiję skelbimai