Šalia Kretingos viešosios bibliotekos iškilo nauja erdvė – „Pramogų sala“

Dar viena dalyvaujamojo biudžeto gyventojų iniciatyva jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – šalia Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos įrengta komfortiška, lengvai transformuojama lauko erdvė „Pramogų sala“. Lauko erdvė sudaryta iš dviejų zonų – vaikų pramogų parko ir kūrybos.

„Sukurtos patrauklios erdvės renginiams, naujos poilsio ir aktyvaus laisvalaikio zonos labai svarbios skatinant bendruomeniškumą ir atnaujinant patį miestą. Tikiu, kad tai taps patrauklia vieta susibūrimams, jaukiems ir prasmingiems pokalbiams, įvairiems užsiėmimams bei atlieps ne tik vaikų, jaunimo, tačiau visų rajono gyventojų poreikius. Kaskart džiaugiuosi įgyvendintomis projektų autorių idėjomis, kurios labai svarbios ir reikalingos rajono gyventojams ir svečiams“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

„Pramogų saloje“ įrengta medinė pakyla su suoliukais, kuruose įmontuotos dvi pakrovimo jungtys išmaniesiems įrenginiams, keturi lauko muzikos instrumentai – muzikinis istorijų pasakojimo kamuolys, dvigubi būgnai, harmonija, varpai, suteiksiantys galimybę muzikiniams atradimams ir improvizacijoms, taip pat stovas paspirtukams su pakrovimo stotele bei apšvietimas.

Įgyvendinant projektą „Pramogų sala“, buvo įrengtas betoninių trinkelių takas, ažūrinių betono trinkelių aikštelė, kompozito lentų dviejų lygių terasa, atkurta, išlyginta ir užsėta veja, perkelti ir persodinti gėlynai.

Pasak Kretingos miesto seniūnės Gintarės Liobikienės, dar liko užtikrinti elektros tiekimą, kad būtų galima pasikrauti telefonus, elektrinius paspirtukus ir veiktų apšvietimas.

„Džiaugiuosi, kad Kretingos miesto centre atsirado nauja erdvė jaunimui, jaunoms šeimoms, kurioje bus galima saugiai leisti laisvalaikį, o vasaros sezono metu šioje erdvėje organizuoti įvairius renginius, sutelkti bendruomenę“, – sakė projekto autorė B. Barkauskaitė.

Pasak projekto autorės, gyventojų iniciatyvų projektas – tai puiki galimybė bendruomenei įsitraukti ir prisidėti prie Kretingos krašto gyventojų poreikių tenkinimo bei puiki galimybė sutelkti bendruomenę ir įsitraukti į vietos valdymą.

Kretingos rajone 2020-ųjų pradžioje startavo Gyventojų iniciatyvų projektas, tapęs įrankiu gyventojams patiems tiesiogiai skirstyti dalį Savivaldybės biudžeto: 2020 m. pateikti 47 (43 teikti balsavimui), 2021 m. – 24 (18 teikti balsavimui), 2022 m. – 18 projektų. Iš viso Kretingos mieste ir rajone jau įgyvendinti 7 projektai – nenaudojamoje teritorijoje prie Vydmantų gimnazijos iškilo nauja aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zona, įrengtas pontoninis tiltas Vydmantų karjere, sutvarkytos viešosios erdvės Įpilties poilsiavietėje, taip pat įrengtas apšvietimas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadione, plaukiojantis fontanas Pastauninko parko tvenkinyje ir riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parkas Vydmantuose bei „Pramogų sala“ šalia Kretingos viešosios bibliotekos.

Susiję skelbimai