Renginys „Saugi vasara“

Atėjus vasarai ir atšilus orams prasideda pats smagiausia metas – atostogos, kuomet laukia draugai, gamta ir pramogos. O, kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu, tęsiant pradėtą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos akciją „Žinojimas saugo“, Kretingos rajono savivaldybės specialiųjų tarnybų atstovai praėjusią savaitę prie VšĮ Pranciškonų gimnazijos tvenkinio organizavo renginį „Saugi vasara“ šios gimnazijos stovyklaujantiems 1–4 pradinių klasių moksleiviams.

Renginio tikslas – mažiesiems poilsiautojams priminti, kaip saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje, supažindinti su galiojančiomis taisyklėmis, pademonstruoti techniką, skirtą skęstančiųjų gelbėjimui, supažindinti ką daryti jei žmogus skęsta, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą skendusiam žmogui, kaip iškviesti pagalbą bei apsisaugoti nuo kitų grėsmių ir pavojų.

PAGD prie VRM Klaipėdos PGV Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos inspektorius Justas Šedys kartu su Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušiene pristatė saugaus elgesio taisykles prie vandens ir vandenyje, kas galima ir kas draudžiama besimaudantiems bei plaukiantiems valtimi, uždavė įvairius klausimus, papasakojo apie vasaros pavojus.

Didžiausią susidomėjimą vaikams kėlė bandymas numesti gelbėjimo ratą vandenyje esančiam ugniagesiui gelbėtojui ir jį bandyti ištraukti į krantą. Malonumo suteikė ir pasiplaukiojimas gelbėjimo valtimi po tvenkinį, užsidėjus gelbėjimo liemenes.

Nemažą smalsuolių būrį traukė praktinės pamokėlės apie pirmosios medicinos pagalbos suteikimą ir skenduolio gaivinimą, kurias vedė Kretingos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Roma Varnelienė.

Keletas ugniagesių gelbėtojų supažindino vaikus su gaisriniame automobilyje esančia gelbėjimo įranga, papasakojo kaip elgtis pastebėjus gaisrą, kaip išsikviesti pagalbą.

Susiję skelbimai