Registruotis vakcinai nuo COVID-19 kviečiami vyresni nei 35 metų gyventojai

Toliau vykstant etapinei gyventojų vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, šiandien registracija atveriama dar vienai amžiaus grupei – 35–44 metų gyventojams. Prioritetinių grupių sąraše esantys, bet dar nevakcinuoti gyventojai kviečiami skiepytis bet kuriuo metu.

Šią savaitę Kretingos rajoną pasieks 1482 „Pfizer“ vakcinos nuo COVID-19 dozės.

Registracija vakcinacijai vyksta internetu per vieningą elektroninę registracijos sistemą, nuoroda skelbiama tinklalapyje www.koronastop.lt. Gyventojai, kurie neturi galimybės registruotis internetu, tai gali padaryti telefonu, paskambinę Karštosios linijos numeriu 1808. O asmenims, kurie registravosi anksčiau, iš naujo to daryti nereikia, nes duomenys bus perkelti į bendrą sistemą. Per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkus identifikavimo būdą, reikia patvirtinti savo tapatybę, tada pasirinkti savivaldybę, kurioje asmuo nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.

Registruodamiesi gyventojai gali rinktis tiek savivaldybę, kurioje nori skiepytis, tiek vakciną. Internetinė registracijos sistema parodo, kiek ir kokių laisvų vakcinų yra skirtinguose vakcinacijos centruose. Registracijos sistema rodo tik tas vakcinas, kuriomis gyventojai yra kviečiami skiepytis pirmą kartą. Kita dalis turimų vakcinų yra rezervuota skiepijimui antrąja doze.

Antro skiepo datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomenduojamus intervalus: skiepijant „Comirnaty“ vakcina – po 21 dienos; „Moderna“ – po 28 dienų; „Vaxzevria“ – po 12 savaičių. „Janssen“ vakcina yra skiepijama vieną kartą, todėl antros dozės nereikia.

Jeigu gyventojas negali atvykti skiepytis nurodytu laiku, jis gali prisijungti prie registracijos sistemos ir pakeisti arba atšaukti registraciją.

Statistikos departamento duomenimis, Kretingos rajone jau paskiepyta 28,6 proc. gyventojų.

Susiję skelbimai