Rašėme Nacionalinį diktantą

Kretingos rajono savivaldybėje, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje, ugdymo įstaigose kovo 15 dieną buvo rašomas Nacionalinis diktantas.

Po kelerių metų pertraukos Nacionalinis diktantas sugrįžo ir pakvietė prie popieriaus lapo visus kalbos aistruolius. Diktantas skambėjo per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.

Atviras kalbos mylėtojams, Nacionalinis diktantas ir šiemet skatino dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlė nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis buvo – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

Rašyti diktantą buvo kviečiami visi. Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba.

Diktantas yra ne tik kalbos žinių pasitikrinimas. Tai apsisprendimas ir įrodymas pirmiausia pačiam sau – man svarbi mano gimtoji kalba, aš noriu rašyti ir kalbėti ja taisyklingai. Atrodytų paprasta nuostata. Tačiau nuo jos prasideda kiekvienos tautos ir kiekvieno asmens savivoka – mano gimtoji kalba yra didžiausia vertybė, jungianti istoriją ir dabartį, jaunus ir vyresnius, gyvenančius Lietuvoje ir už jos ribų. Nacionalinio diktanto tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje diktantą rašė 8 asmenys, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje – 7 asmenys, rajono ugdymo įstaigose savo rašymo įgūdžių nepabūgo pasitikrinti apie 114 dalyvių, tarp kurių moksleiviai, mokytojai ir švietimo įstaigų administracijos darbuotojai.

Marijaus Žiedo padiktuotas Agnės Žagrakalytės tekstas „Invazinė rūšis“ dalyviams pasirodė ilgas ir iš tiesų sunkokas. Tekstas su visais skyrybos variantais skelbiamas http://www.vlkk.lt, www.diktantas.lt.