Prevencinė akcija – „Žinojimas saugo“

Gegužės 18 d. Kretingos rajono kultūros centre Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai kartu su Kretingos savivaldybės civilinės saugos specialistais gyventojams patarė, kaip įsirengti saugią patalpą, ką reikia daryti, jei kilus grėsmei tektų palikti namus, kokia informacija būtų pateikta, jei būtų nurodyta evakuotis, kokie daiktai turi būti išvykimo krepšyje bei atsakė į kitus gyventojams rūpimus civilinės saugos klausimus. 

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyresnioji specialistė Ingrida Zubienė supažindino su Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms sitiacijoms interneto svetaine lt.72.lt, kurioje teikiama aktuali informacija apie gresiančius pavojus šalyje, patariama, kokiomis priemonėmis ar veiksmais galima šių pavojų išvengti arba sušvelninti jų pasekemes, taip pat pristatė svetainėje rekomenduojamus taikyti apsisaugojimo veiksmus prieš nelaimę, atsitikus nelaimei ir po jos. 

Gyventojai taip pat galėjo apžiūrėti daiktus, kurie būtini išvykimo krepšiui. Ką būtina su savimi pasiimti pristatė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Julius Kryževičius kartu su kolege Ingrida Zubiene.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. specialistė S. Vasiliauskaitė gyventojams kalbėjo apie gaisrų prevenciją – dėl ko kyla gaisrai bei kaip įsivertinti riziką savo namuose.

Ir žinoma, esant ekstremaliai situacijai ir ne tik, būtina mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė pristatė, kaip suteikti pirmąją pagalbą žmogui kraujuojant, netekus sąmonės ir kitais atvejais.

Daugiau informacijos – lt72.lt

Susiję skelbimai