Pradedamas Gyventojų iniciatyvų projektų vertinimas

Kretingos rajono Gyventojų iniciatyvų projektas įgyvendinamas nuo 2020 metų, kai gyventojai patys tiesiogiai skirsto dalį savivaldybės biudžeto. Gyventojai gali ne tik siūlyti idėjas, bet ir balsuodami spręsti, kokių iniciatyvų reikia gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti Kretingos rajone.

Pasibaigus Gyventojų iniciatyvų projektų teikimo terminui yra gautos 22 gyventojų iniciatyvos, kurių bendra vertė viršija 1,1 mln. Eur.

Projektų skaičius pagal kategorijas:

  • Mažos apimties (miesto sen.) – 6;
  • Mažos apimties (išskyrus miesto sen. turinčiose 300 ir daugiau gyventojų.) – 6;
  • Mažos apimties (išskyrus miesto sen. mažiau nei 300 gyventojų) – 2;
  • Didelės apimties – 8.

Savivaldybės administracijos specialistams įvertinus, ar pateiktos idėjos atitinka Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos reikalavimus, galutinį idėjų sąrašą patvirtins mero potvarkiu sudaryta darbo grupė iki kovo 1 d.

Atlikus vertinimo procedūras iniciatyvų projektai bus teikiami viešam balsavimui, kuris vyks nuo kovo 15 d. iki kovo 31 d.

Daugiausiai rajono gyventojų balsų sulaukusias ir administracijos direktoriaus patvirtintas iniciatyvas įgyvendins Kretingos rajono savivaldybės administracija. Tuomet gyventojai patys balsuodami nuspręs ir įvertins, kurių iniciatyvų labiausiai reikia Kretingos rajone.

Susiję skelbimai