Pokyčiai Kretingos miesto senajame parke – įpusėjo remonto darbai

Spalio mėnesį prasidėję projekto „Legendomis alsuojantis Senasis parkas“ darbai, kurie apima pėsčiųjų takų sutvarkymą, apšvietimo atnaujinimą ir mažosios architektūros elementų įrengimą planuojama bus užbaigti iki šių metų pabaigos.

Senasis Kretingos miesto parkas buvo pasodintas tarpukariu, siekiant žalia juosta atskirti vienuolyną ir grafų Tiškevičių įkurdintą dvaro parką. Senasis parkas įkurtas tarp Savanorių gatvės ir Žemaitės alėjos, greta Kretingos M. Daujoto progimnazijos.

„Atgimstantis senasis Kretingos miesto parkas, neabejotinai, taps miestą reprezentuojančia erdve. Pradėjusi eiti Kretingos miesto seniūnės pareigas, kurį laiką galvojau, kaip atnaujinti Senąjį parką, nes mačiau, kad jis yra gyventojų lankomas, bet norėjosi suteikti galimybę visiems gyventojams, miesto svečiams ir turistams atrasti šią unikalią vietą iš naujo. Tikiuosi, kad parkas taps puikiu pavyzdžiu, kaip galima pakeisti erdvę, kurioje malonu būtų tiek jaunoms šeimoms, senjorams, tiek ir mūsų mažiesiems ar paaugliams“, – sakė Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.

Pasak Kretingos miesto seniūnės, projektas „Legendomis alsuojantis Senasis parkas“ dar 2019 metais startavus gyventojų iniciatyvų projektui buvo teiktas projektų idėjų atrankai.

Senajame Kretingos miesto parke bus visiškai sutvarkyti visi 7 į parką vedantys takai. Pėsčiųjų takai, kurių ilgis siekia 866,54 metrų, klojami betoninėmis trinkelėmis, o poilsio aikštelės ir parko takus jungiantis centras – gamtinio akmens trinkelėmis. Pėsčiųjų takų atnaujinimo darbus atlieka SĮ „Kretingos komunalininkas“. Šalia pėsčiųjų eismo zonos iš viso bus įrengta 14 poilsio aikštelių, iš kurių 4 bus pritaikytos žmonėms su negalia. Atnaujinus mažąją architektūrą, parke atsiras 14 naujų suoliukų ir šiukšliadėžių. 

Siekiant pagerinti matomumą tamsiuoju paros metu, senieji šviestuvai bus pakeisti naujais. Iš viso bus pastatyti 36 nauji parko LED šviestuvai. Apšvietimo atnaujinimo darbus atlieka UAB „Vatomas“.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir inovacijų ministerija teiktam projektui „Legendomis alsuojantis Senasis parkas“ skyrė finansavimą – 216 829,03 eurų valstybės biudžeto lėšų, iš savivaldybės biudžeto skirtas 15 proc. prisidėjimas – 38 264 eurų.

Su Kretingos miesto senojo parko paprastojo remonto brėžiniu galite susipažinti žemiau pateiktoje nuorodoje. 

Brėžinys

Susiję skelbimai