Pasaulinę kultūros dieną Kretingoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su šešiomis savivaldybėmis dėl kultūros kelio „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849)“

Balandžio 15-ąją, minint Pasaulinę kultūros dieną, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje Skuodo, Telšių, Raseinių, Šiaulių, Kretingos rajonų ir Rietavo savivaldybių merai pasirašė bendradarbiavimą įtvirtinančias sutartis, siekiant įsitraukti į inicijuojamą ir kuriamą kultūros kelią „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849)“, skirtą J. A. Pabrėžos gyvenimo atminimui ir jo kultūrinio bei dvasinio palikimo išsaugojimui bei aktualizavimui.

Dvasios tėvo J. A. Pabrėžos gimimo, studijų ir kunigavimo šalies parapijose palikimas, tarsi kelias, jungiantis Skuodo, Varnių, Šiluvos, Raudėnų, Tverų, Plungės, Kartenos, Kretingos vietoves.

„Kiekvieno mūsų gyvenime yra laikotarpis, kai norisi savo gyvenimą įprasminti darbais, palikti kažką vertinga ateities kartoms. Jurgis Ambraziejus Pabrėža yra išskirtinė asmenybė, ypač praturtinusi Lietuvos kultūrą, švietimą, mokslą, socialinį ir dvasinį gyvenimą. Labai džiaugiuosi, kad kolegos merai atsiliepė į pasiūlymą pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir mes galėsime kartu prisiminti ši nuostabų žmogų“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Kretingos rajono savivaldybė, minėdama Pasaulinę kultūros dieną, organizavo turizmo ir kultūros įstaigų atstovams iš Skuodo, Telšių, Raseinių, Šiaulių, Kretingos rajonų ir Rietavo savivaldybių seminarą-diskusiją „Kultūros kelio „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849)“ kūrimo ir sklaidos galimybės“. Turizmo ir kultūros įstaigų atstovai taip pat turėjo progą pasivaikščioti J. A. Pabrėžos gyvenimo pėdsakais – dalyvavo Kretingos rajono gidės Dianos Jomantaitės-Jonaitienės vedamoje  ekskursijoje „Vienuolių takais“.

Susiję skelbimai