Nuo pirmadienio į klases grįžtantys vaikai bus testuojami greitaisiais antigenų testais

Kretingos rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarime buvo nuspręsta nuo gegužės 10 d. mokiniams mokymąsi organizuoti mišriu būdu, derinant kontaktinį su nuotoliniu mokymu.

Gegužės 10 d. į mokyklas grįžta 64-ios pradinukų klasės ir 3 klasės 5–11 klasių mokinių. Testuojami greitaisiais antigenų testais bus 647 pradinių klasių mokiniai ir 43 5–11 klasių mokiniai. Likusiems moksleiviams, kurių tėvai nesutiko, kad jų vaikai būtų testuojami, ugdymas vyks tik lauko erdvėse ar nuotoliniu būdu.

Grįžus į ugdymo procesą, kai mokomasi kontaktiniu būdu klasėse, mokiniams bus atliekamas antigeno testas mokykloje kas 3–4 dienas. Greitieji antigeno testai nustato, ar asmuo serga koronavirusu. Tyrimas atliekamas paėmus nosiaryklės mėginį, o atsakymas gaunamas per 15–20 min.

„Vyriausybės sprendimu testavimas yra būtinas tose savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius yra didesnis nei 200 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Kretingos rajono savivaldybė jau peržengė 200 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų per 14 dienų ribą ir patenka į nesaugią zoną, todėl nuo gegužės 10 d. testavimas privalomas pradinių ir 5–11 klasių mokiniams“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos, vaikai yra pasiilgę gyvo bendravimo, kontakto ne tik su savo bendraklasiais, bet ir mokytojais. Atšilus orams, švietimo įstaigos pasinaudos galimybe pamokoms išnaudoti erdves lauke – mokyklos planuoja gamtos, kūno kultūros, šokio, klasės valandėlės pamokas organizuoti lauke. Vykdant veiklą lauko erdvėse mokiniams testuotis nereikia.

Pagal nustatytą tvarką, mokykloje, kurioje vykdomas savikontrolės tyrimas, mokinių ugdymas gali būti organizuojamas kontaktiniu arba mišriu būdu, kai savikontrolės tyrime sutinka dalyvauti 60 proc. ir daugiau klasės mokinių, sutikusiems dalyvauti mokiniams. Jeigu dalyvauti tyrime atsisako daugiau nei 40 proc. klasės mokinių, pamokos tęsiamos nuotoliniu būdu.

Susiję skelbimai