Kviečiame nevyriausybines organizacijas dalyvauti programoje „Veikiam!“ – pirmiausia stiprinti gebėjimus, o vėliau gauti finansavimą savo projektams (iki 60 tūkst. eurų).
Organizacijos programoje„Veikiam“ gali rinktis dalyvauti vienoje iš teminių krypčių:
- Diskriminacijos ir lyčių stereotipų mažinimo ir prisidėti kuriant aplinką, kurioje diskriminacija dėl lyties ir kitų asmens tapatybės aspektų, pavyzdžiui, amžiaus, negalios, etninės tapatybės, seksualinės orientacijos, psichikos sveikatos sutrikimų, migracijos patirties ar „rasės“, yra nepriimtina.
- Atsako į smurtą lyties pagrindu ir prisidėti prie vykdomų priemonių veiksmingumo didinimo.
✅ Kas gali dalyvauti programoje „Veikiam?“ Programoje gali dalyvauti visos NVO – tiek jau turinčios patirtį smurto įveikimo srityje, tiek savo veiksmus grindžiančios pamatiniais žmogaus orumo, lygiateisiškumo ir lygybės principais bei siekiančios tobulėti. Ypač raginame dalyvauti organizacijas, dirbančias su įvairiomis tikslinėmis grupėmis – žmonėmis, turinčiais negalią, tautinėmis mažumomis, migrantais, jaunimu, LGBTQ, vyresnio amžiaus žmonėmis ir kt., nes smurtas lyties pagrindu daro neigiamą poveikį visai bendruomenei. Siekdami veiksmingo atsako į jį Lietuvoje, turime išmokti atpažinti smurto apraiškas ir priežastis ir išmokti jas šalinti.
✅ Kaip dalyvauti programoje? Kviečiame iki rugsėjo 30 dienos atsiųsti užpildytą ir pasirašytą ANKETĄ el.paštu [email protected]. Anketą, kvietimą ir kvietimo gaires bei kitą aktualią informaciją rasite puslapyje www.olf.lt/veikiam.
Programa „Veikiam!“ yra iš dalies finansuojama Europos Sąjungos lėšomis (projektas „GrassRoots”, nr. 101140032). Programa vyksta Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Lietuvoje ją įgyvendina Atviros Lietuvos fondas drauge su Lygių galimybių plėtros centru, Latvijoje – Marta centras, o Estijoje – Moterų paramos ir informacijos centras. Dokumentuose išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus(-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos Komisijos požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei Europos Komisija negali būti laikoma už juos atsakinga.