Neeksploatuojamų automobilių savininkams gresia baudos

Didėjant transporto priemonių skaičiui, Kretingos mieste darosi ankšta - daugiabučių kiemuose branginama kiekviena vieta, kurioje galima pastatyti automobilį, todėl gyventojai piktinasi, jei bent vieną iš jų užima mašina, kurios šeimininkas ilgai nejudina iš vietos.

Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai nuolat kontroliuoja mieste esančias nenaudojamas transporto priemones, taip pat gaunama ir gyventojų pranešimų, į kuriuos operatyviai reaguojama.

Pastebima, kad pastaruoju metu Kretingos mieste padaugėjo automobilių su užrašais, skelbiančiais apie automobilių supirkimą. Šie automobiliai nuolat tikrinami ir nustačius, kad jų dalyvavimas eisme draudžiamas, jų savininkams pradedamos administracinės teisenos, skiriamos administracinio poveikio priemonės.

Per 2023 metus Kretingos rajone nustatytos 29 neeksploatuojamos transporto priemonės, kurios buvo pastatytos ir paliktos bendrojo naudojimo vietose. Automobilių savininkams surašyti administracinių nusižengimų protokolai, paskirti įspėjimai ar piniginės baudos bei pateikti įpareigojimai neeksploatuojamas transporto priemones pašalinti.

Primename, kad transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė (transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį) arba negalima eksploatuoti transporto priemonė (transporto priemonė, kuriai Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nustatytais pagrindais ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė).

Atsakomybė už šį administracinį nusižengimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 414 straipsnyje „Neeksploatuojamų ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymas bendrojo naudojimo vietose“ - pirmą kartą skiriamas įspėjimas su įpareigojimu pašalinti transporto priemonę, pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų ir, nesiimant veiksmų, transporto priemonė gali būti konfiskuojama.

Tokių transporto priemonių – „vaiduoklių“ Kretingos rajone nustatoma kasmet, jų mažėja, bet vis atsiranda naujų. Todėl kviečiame transporto priemonių savininkus, kurie bendrojo naudojimo vietose laiko neeksploatuojamus automobilius, iš anksto pasirūpinti savo turtu, nelaukiant pranešimo apie pažeidimą ir paskirtą administracinio poveikio priemonę. Taip pat gyventojus raginame nebūti abejingais ir apie tokius „vaiduoklius“ informuoti savivaldybę. Tai galima padaryti tel. Nr. +370 618 16697, tel. Nr. +370 698 89142, tel. Nr. +370 610 00873 arba el. paštu [email protected].

Susiję skelbimai