Lietuvos gydytojo garbės ženklu apdovanota Janė Leščiauskienė

Vakar Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys apdovanojo Nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklu Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoją Janę Leščiauskienę, kuriai suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas. Gegužę Vilniaus rotušėje tokį apdovanojimą atsiėmė ir VšĮ Kretingos ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėja Alma Jankauskienė.

„Mediko šypsena, mediko žvilgsnis, mediko žodis gydo žaizdas anksčiau nei jos atsiranda. Yra tokių gydytojų ir šiandien čia kartu su mumis, štai kodėl Janei Leščiauskienei suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas“, – įteikdamas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklą sakė ministras Arūnas Dulkys.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas, sveikindamas gydytoją J. Leščiauskienę, dalinosi mintimis, jog „Konfucijus kažkada yra pasakęs – pasirink mėgstamą profesiją ir tau neteks niekados dirbti. Mano giliu įsitikinimu, yra trys profesijas, kurioms reikalingas pašaukimas – dvasininkas, kuris gano visų sielas, mokytojas, kuris lavina mūsų protą, ir gydytojas, kuris mus gydo. Nuoširdžiai dėkoju už meilę, už rūpestį, už vienybės puoselėjimą gerbiamai gydytojai, kuri per tuos ilgus metus sugebėjo suburti bendruomenę ir tapo brangakmeniu, svarbiu ne tik Kartenai, bet ir visam rajonui.

„Dėkoju už šį garbingą apdovanojimą, tačiau aš jo nepriskiriu vien tik sau, aš dalinu šį apdovanojimą visam savo kolektyvui, visoms gydytojoms ir personalui bei gerbiamam direktoriui. Dėkoju jums visiems, kurie prieš 41 metus manimi pasitikėjote, kurie patikėjo savo, savo vaikų, anūkų sveikatą. Kai aš prieš 50 metų išgirdau Hipokrato žodžius padėti visur ir visada visiems – taip ir stengiuosi visą gyvenimą elgtis“, – kreipdamasi į susirinkusiuosius sakė Janė Leščiauskienė.

J. Leščiauskienė gyventi į Karteną atsikėlė 1981 metų pavasarį. Prieš tai ji dirbo Kaune. Janė Leščiauskienė karteniškius gydo jau daugiau kaip keturis dešimtmečius. Miestelio žmonės pamilę savo daktarę: jos akyse gimę, augę kūdikiai šiandien jau patys tapę tėvais, o vaikai – seneliais.

Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas suteikiamas ir nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklu apdovanojami gydytojai už ilgametį, nepriekaištingą ir pasiaukojamą darbą Lietuvos žmonių sveikatos labui, dirbantys asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigose.

Nusipelniusių gydytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų vardai suteikiami nuo 2004 metų, nusipelniusių Lietuvos slaugytojų vardai – nuo 2015-ųjų.

Prieš renginį ministras lankėsi Kretingos ir Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centruose, kur buvo aptartos problemos, su kuriomis rajone susiduriama.

Susiję skelbimai