Krovinio gabenimo metu planuojami elektros atjungimai

ESO sutelkė visas pajėgas, kad gabenant didžiausią krovinį Lietuvos istorijoje gyventojų nepatogumai būtų laikini.

Rugpjūčio 6-18 dienomis Klaipėdos, Skuodo, Kretingos ir Mažeikių rajonų keliais iš Klaipėdos jūrų uosto bus gabenamas milžiniškas reaktorius, skirtas bendrovės „Orlen Lietuva“ gamyklos Mažeikiuose modernizavimui. Minėtomis dienomis daliai klientų laikinai bus nutrauktas elektros energijos tiekimas.

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sutelkė visas pajėgas, kad šios kelionės metu minėtų rajonų gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų. Remiantis vežėjo sudarytu maršrutu, laikinai nutraukti elektros energiją reikės 2986 vartotojams. Kelio ruožuose, kuriuose oro linijos kliudys pravažiuoti transportui, numatomi elektros energijos atjungimai iki 10 valandų.

ESO skaičiuoja, kad gabenant krovinį 145 kilometrų kelių ruože reiks išmontuoti, o reaktoriui pravažiavus, atstatyti net 178 oro linijų sankirtas. Elektros energijos atjungimais ir pajungimais rūpinsis 106 brigados, o tai daugiau nei 200 elektrikų. Jų darbus koordinuos 32 dispečeriai. Darbai nenutrūkstamai vyks ir naktį, ir dienos metu.

Visus vartotojus, kuriems bus nutrauktas elektros energijos tiekimas gabenant „Orlen Lietuva“ reaktorių, ESO informuos elektroniniais laiškais arba trumposiomis žinutėmis likus 5 dienoms iki darbų pradžios. Likus parai – vartotojai gaus priminimus. Bendrovė taip pat teiks informaciją, jeigu dėl nenumatytų aplinkybių, keisis krovinio vežimo tvarkaraštis.

ESO atkreipia dėmesį, kad darbų eigą gali koreguoti gamtos stichijos. Tokiu atveju, ESO avarinės tarnybos prioritetą teiktų gyventojams ir pirmiausia pasirūpintų, kad jiems būtų atstatytas elektros energijos tiekimas.

Esant neplanuotiems atjungimams, gedimą galite registruoti 1852 telefonu arba užpildyti gedimų registravimo formą eso.lt.

Suprantame, kad elektros energijos tiekimo atjungimas gali sukelti nepatogumų, todėl Jūsų elektros energijos atjungimo periodu, prašome pasirūpinti būtinomis priemonėmis ir saugumu. Daugiau informacijos, kaip pasiruošti elektros atjungimui, galite rasti čia.

Apie krovinį: gabenamo reaktoriaus svoris kartu su transporto priemone siekia 2200 tonų, bendras ilgis 93 metrai, o aukštis daugiau nei 10 metrų. Vidutinis greitis – vos 2-3 km/h. Prognozuojama, kad krovinys judės maždaug 4 km/h greičiu ir laikas nuo laiko turės sustoti specialiai įrengtose aikštelėse. Tokių iš viso kelionės ruože yra įrengtos šešios.

Krovinio gabenimą realiu laiku galima stebėti čia.

Susiję skelbimai