Kretingos rajono vandenvietėse aptiktas padidintas kiekis fluoridų

Vadovaujantis 2017 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1220 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN24 : 2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ 8 punktu bei atsižvelgiant į 2021 m. vasario 25 d. patvirtintą UAB „Kretingos vandenys“ Geriamojo vandens programinę priežiūrą 2021 metams, UAB „Kretingos vandenys“ informuoja, kad atlikus geriamojo vandens kokybės tyrimus iš Leliūnų, Tarvydų, Šukės, Grūšlaukės, S. Įpilties, Plokščių, Gintarų, Kalniškių, Budrių, Raguviškių, Tolių vandenviečių tiekiamame vandenyje, pagal higienos normą leistina fluoridų koncentracija neatitiko Leliūnų, Tarvydų, Šukės, S. Įpilties, Plokščių, Budrių, Raguviškių, Tolių vandenviečių vandenyje.

Informacija apie nurodytose vandenvietėse atliktus tyrimų rezultatus bei reikalingas atlikti prevencines priemones, siekiant sumažinti patenkantį į organizmą šių elentų kiekį, gyventojams bus pateikiama kartu su mokėjimo pranešimais už teikiamas paslaugas.

Siekiant išvengti neigiamo fluoridų poveikio, rekomenduojama:

  • Vengti vandens su padidintu fluoridų kiekiu, daugiau vartoti sulčių, pieno ir jo produktų, nes kalcis sunkina fluorido įsisavinimą organizme, o vitaminas C ir B1 padeda fluoridui greičiau pasišalinti iš organizmo;
  • Dantų priežiūros priemones (pastą, skalavimo skysčius) rinktis su mažesniu fluorido kiekiu arba visai be jo;
  • Nevartoti maistui druskos su fluoru, nevartoti maisto papildų, kuriuose yra fluoro;
  • Reguliariai tikrinti vaikų dantis ir kt.

Susiję skelbimai