Kretingos rajono savivaldybės atstovai lankėsi Neringoje

Praėjusią savaitę Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, jos pavaduotojas Andrius Kasputis ir Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Reda Kasnauskė susitiko su Neringos savivaldybės administracijos direktoriumi Egidijumi Šakaliu, susitikime taip pat dalyvavo Neringos savivaldybės Strateginio planavimo, investicijų ir turizmo skyriaus vedėja Vilma Kavaliova, Miesto tvarkymo ir statybos skyriaus vedėjas Dainius Skirius. Vizito metu Kretingos rajono savivaldybės atstovai domėjosi, kaip buvo tvarkomi Nidoje esančio Urbo kalno takai, kokios buvo taikomos technologijos.

Nidoje esančio Urbo kalno takai įrengti pagal tą pačią ES finansavimo priemonę kaip ir Kretingoje esančio Pastauninko parko.

„Jau kuris laikas viešoje erdvėje sklando nemažai vietos gyventojų nusiskundimų dėl Pastauninko parko takų būklės. Administracija statinio garantiniu laikotarpiu ne kartą informavo UAB „Plungės lagūna“ apie nustatytus įrengtų parko takų defektus, į kuriuos įmonė reagavo ir taisė. Kadangi takai, ypač nuokalnėse po gausesnio lietaus vis tiek yra išplaunami, Administracija, norėdama įsitikinti, ar takų įrengimui buvo pasirinkti tinkami projektiniai sprendiniai, atliko parko takų, kuriuos įrengė UAB „Plungės lagūna“, faktiškai atliktų statybos darbų kokybės pagal kokybės reikalavimus įprastai taikomus tokios rūšies darbams patikrinimą ir darbų projekto techninių sprendinių tinkamumo ekspertinį vertinimą. Ekspertas įvertinęs takų būklę jau yra pateikęs pirmines išvadas, kuriose pažymėjo, kad parko takai nėra tinkamai stabilizuoti ir rekomendavo pasižiūrėti tinkamą stabilizavimo pavyzdį Nidoje, Urbo kalno, kur reljefas yra statesnis palyginus su Pastauninko parku“, – sakė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Pasak Neringos savivaldybės atstovų, prieš įrengiant takus Urbo kalne ne kartą lankėsi Pastauninko parke ir stengėsi nekartoti klaidų, tad pritaikę kitokią technologiją stabilizavimui problemų su takų išplovimu po lietaus iki šiol neturi.

Po susitikimo taip pat buvo pasidalinta patirtimi miesto centro tvarkymo darbais, apžiūrėtos Neringos kultūros centro „Agila“ vykdomos statybos, remontuojamos Preilos bibliotekos filialo patalpos.

Susiję skelbimai