Kretingos rajono gyventojai jau gali sužinoti, kiek žemės mokesčio mokėti šiemet

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai, prisijungę prie Mano VMI, jau gali sužinoti žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu lapkričio pradžioje. Žemės mokestį šiemet reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

Šiais metais Kretingos raj. savivaldybėje gyvenantys žemės mokesčio mokėtojai iš viso turi sumokėti per 0,6 mln. eurų žemės mokesčio: apie 588 tūkst. eurų - gyventojai, apie 47 tūkst. eurų - įmonės. Žemės mokestį šiemet mokės apie 11,6 tūkst. Kretingos raj. gyventojų ir apie 160 čia registruotų juridinių asmenų.

„Naudotis elektroninėmis VMI paslaugomis naudinga, nes jūs anksčiausiai sužinote reikalingą informaciją, o nuo šių metų prisijungus prie Mano VMI Beta, kuri jau tapo pagrindine, iš karto yra matoma „Mokesčių ir baudų“ kortelė, kurioje rasite ir žemės mokesčio sumą. Norint sumokėti iš karto tereikės paspausti tiesioginio apmokėjimo mygtuką“, - sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, pridurdamas, kad Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) e. pašto adresus nurodę klientai apie jiems suformuotą ir EDS patalpintą išsamią žemės mokesčio deklaraciją sulauks asmeninio e. laiško.

Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Mokesčio suma apskaičiuojama pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes, kurios yra tokios pat, kaip ir praėjusiais metais, bei pagal kiekvienos savivaldybės nustatytus žemės mokesčio tarifus . Primename, kad žemės savininkai mokestį moka, jei ją įsigijo iki birželio 30 d., o įsigijus vėliau reikės mokėti nuo kitų metų.

Žemės mokestį galima sumokėti prisijungus prie e. bankininkystės. Taip pat pateikus deklaraciją pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Svarbu tai, kad mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Visa informacija apie žemės mokestį skelbiama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt > Žemės mokestis, taip pat VMI seminare: „Kaip sužinoti savo žemės mokestį?“. O į aktualiausius klausimus šia tema atsakome VMI tinklalaidėje „Kad žemės mokestis būtų paprastas“.

Informacija mokesčių klausimais teikiama bendruoju numeriu 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio). Identifikuoti Mano VMI naudojai, paskambinę 1882 ir pasirinkę žemės mokesčio temą, apie mokėtiną sumą, terminus, įmokos kodą sužino iš karto, nelaukiant skambučio eilėje, taip pat ir nedarbo metu – jie informuojami automatiniu pranešimu.

Sužinoti, kaip apskaičiuotas individualus žemės mokestis už 2021 m., galima paskambinus 85 2191 777, pasirinkus temą “Žemės mokesčio apskaičiavimas”. Primename, jog apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija numeriu 85 2191 777.

Susiję skelbimai