Kretingos rajone lankėsi susisiekimo ministras M. Skuodis

Ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Marius Skuodis su komanda bei VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir AB „Kelių priežiūros atstovai, kur su Kretingos rajono savivaldybės vadovais, Finansų ir inovacijų, Ekonominės plėtros ir ūkio komitetų pirmininkais aptarė parengto Klaipėdos regiono prioritetinio dviračių tako tinklo perspektyvas, apžiūrėjo Vilniaus g. rekonstrukcijos darbus, problemines Kretingos miesto gatves ir sankryžas.

„Kelių būklės gerinimui finansavimas yra padidintas 3–4 kartus. Jeigu pavyks tą finansavimą kelių būklės gerinimui ir stabilizavimui palaikyti, tai po 4–5 metų bus matomas rezultatas. Džiaugiuosi, kad jūsų savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos bei yra sudariusi kelių sąrašą finansavimui gauti, nes ne visos savivaldybės tokį sąrašą yra pasitvirtinusios“, – teigė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Susitikimo metu buvo aptartas klausimas dėl dviračių takų. Iki metų pabaigos turėtų būti baigtas rengti dviračių tako Kretinga–Vydmantai projektas. Takas yra įtraukiamas į prioritetinių dviračių takų sąrašą. Artimiausiu metu turėtų prasidėti projektavimai darbai, o 2023 metų antroje pusėje – įrengimo darbai. Dviračių tako ties keliu Šiauliai–Palanga nuo prekybos centro „Maxima“ iki Melioratorių g. ir dviračių tako ties Kretinga–Salantai nuo Kretingos miesto ribos iki Padvarių gyvenvietės Vilties g. darbai turėtų prasidėti dar šiais metais. Dėl dviračių tako Kretingsodžio k. Sodžiaus g. Lietuvos automobilių kelių direkcija yra pasirašiusi sutartį projektavimo darbams pradėti. Dviračių tako įrengimo darbai turėtų prasidėti 2023 metų antroje pusėje.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas klausimas dėl kelio Šiauliai–Palanga sankryžų. Rekonstrukciją planuojama vykdyti etapais. Kelio Šiauliai–Palanga atkarpa tarp sankryžų su Pasieniečių g./Sodžiaus g. ir Tiekėjų g. turi platėti iki keturių juostų. Darbėnų–Šventosios sankryžoje rekonstrukcijos darbai turėtų prasidėti rudenį, o sutvarkius šiuos ruožus toliau sektų kelio „Šiauliai–Palanga sankirtų su Melioratorių g. ir Vytauto g. rekonstrukcija.

Ministras informavo, kad šiemet bus rekonstruojama kelio atkarpa nuo Daubėnų iki Darbėnų. Taip pat planuojama, kad kelias Vėžaičiai–Mikoliškiai–Kartena bus išsasfaltuotas iki 2024 metų.

Ministro teigimu, kelio Kretinga–Rūdaičiai–Žibininkai rekonstrukcijos darbai bus vykdomi etapais. Planuojama pirmojo etapo darbus pradėti jau kitais metais.

Rajono vadovai atkreipė dėmesį ir į šiuo metu rengiamą geležinkelio pervažos Palangos g. Kretingos mieste projektą, aptarė klausimus dėl požeminės perėjos finansavimo.

Apžiūrėjus garso izoliacinę sienelę ties geležinkeliu Kretingoje ministras pažadėjo pasidomėti ar yra pasiektas triukšmo mažinimo rodiklis. Taip pat bus sprendžiama problema dėl drenažo. Objektas dar nėra užbaigtas, bus vykdomi aplinkos tvarkymo darbai.

Susiję skelbimai