Kretingos muziejuje apdovanoti Regionų krepšinio lygos finalininkai – Kretingos krepšinio klubo „Kretinga“ komanda

Kretingos vyrų krepšinio komandą „Kretinga“, šį sezoną triumfavusią Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione, pasveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, mero pavaduotojas Dangiras Samalius, Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas, savivaldybės tarybos nariai Marius Meškauskas ir Dovydas Bajoras. Dėkodami už pelnytą triumfą rajono vadovai pabrėžė, kad iškovota pergalė yra istorinė, reprezentuojanti Kretingos rajoną.

„Padarėte labai didelę šventę Kretingos rajono gyventojams. Ši pergalė išskirtinė, tokios Kretingoje nesame turėję. Netolimos ateities bendra visų Savivaldybės vadovų bei Tarybos užduotis – ieškoti galimybių padėti jums sėkmingai startuoti Nacionalinėje krepšinio lygoje bei variantų, kaip galbūt būtų galima paspartinti ir Sporto komplekso statybas, kad galėtumėte sėkmingai garsinti Kretingos rajono vardą“, – sveikindamas komandą sakė rajono meras.

„Dėkoju kiekvienam iš Jūsų, bet svarbiausia, dėkoju komandai. Jūs parodėte darnios ir vieningos komandos pavyzdį. Šios pergalės viltingai laukė visa Kretinga. Linkiu ir toliau taip pat kryptingai dirbti ir siekti dar didesnių pergalių“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

Teikdamas krepšinio komandai Kretingos rajono vėliavą rajono mero pavaduotojas Dangiras Samalius sakė, kad tiki, jog šis laimėjimas tai tik pradžia gražių pergalių ir laimėjimų krepšinio aikštelėse.

Pasak krepšinio klubo „Kretinga“ komandos trenerio Arimanto Mikaločiaus, varžybų metu sirgalių palaikymas buvo labai svarbus. Tad džiugu, kad palaikyti komandos ir stebėti rungtynes gyvai atvyko ir rajono tarybos nariai Marius Meškauskas ir Dovydas Bajoras.

„Teko tokia laimė ir garbė abi dienas stebėti įtemptas varžybas. Aš savo kailiu esu patyręs, ką reiškia iškovoti tokias sunkias pergales, kiek tai reikalauja darbo ir atsidavimo. Ne veltui meras paminėjo, kad nuo mūsų priklauso jūsų tolimesnis kelias. Aš manau, kad labai daug priklauso nuo valdžios, ar tokie žaidėjai rinksis Kretingą, ar sirgaliai rinksis į areną ir pilnai ją užpildys. Jeigu valdžia skiria dėmesio ir pakankamai finansų, tai ir krepšininkai nori atstovauti komandai“, – sakė rajono Savivaldybės tarybos narys Marius Meškauskas.

„Ši pergalė rajonui visame šiame emociniame fone yra labai reikalinga. Eilinį kartą, stebėdamas čempionatą gyvai, įsitikinau, kad vienas lauke ne karys. Manau, kad reikia galvoti kaip išlaikyti jus visus, jūsų komandos branduolį. Po varžybų teko bendrauti su Lietuvos krepšinio lygos vadovybe, jų nuomone, mes esame kaip rajonas nusipelnę Lietuvos krepšinio lygos finalo, tačiau jis turėtų vykti ne Kėdainiuose, o čia – Kretingoje. Mes su Savivaldybės administracija turime padaryti savo darbus, kad būtų kur kokybiškai žaisti, o jūs savo darbus, kad kiti Lietuvos krepšinio lygos finalai vyktų mūsų mieste“, – kalbėjo rajono Savivaldybės tarybos narys Dovydas Bajoras.

Finalo ketverto lemiamoje akistatoje Arimanto Mikaločiaus treniruojama „Kretinga“ Kėdainiuose įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją Vilniaus „Rivilę“. Taip „Kretinga“ sportiniu principu iškovojo teisę kitą sezoną žaisti Nacionalinėje krepšinio lygoje.

Už Regionų krepšinio lygos A divizione iškovotą čempionų titulą ir Kretingos rajono savivaldybės vardo garsinimą padėkos raštai įteikti vyriausiajam treneriui Arimantui Mikaločiui, žaidėjams: Karoliui Opulskiui, Rokui Tiškui, Domininkui Matučiui, Pijui Daukantui, Edgarui Daniui, Kornelijui Stonkui, Ignui Andriuškevičiui, Justui Grikštui, Tadui Budriui, Tadui Maželiui, Ryčiui Zabitai, Vytautui Šarakauskui, Dovydui Diemantui, Rokui Šimkevičiui, Ugniui Kvietkauskui, vadybininkui Valentinui Rumiancevui, atstovui spaudai Tomui Kubiliui, trenerio asistentams Gediminui Drungiui ir Andriui Baniui.

Susiję skelbimai