Kretingoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras

Šiandien Kretingos rajono savivaldybėje su vizitu lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Ministras pirmiausia aplankė Kretingos ligoninę ir Vakcinacijos centrą. Pokalbio su ministru Arūnu Dulkiu savivaldybėje metu, kuriame dalyvavo Kretingos rajono savivaldybės vadovai, buvo aptarta skiepijimosi proceso eiga, sunkumai, tikslai ir perspektyvos.

Ministras Arūnas Dulkys domėjosi padėtimi Kretingos rajono savivaldybėje ir atidžiai išklausė mero Antano Kalniaus pranešimą apie situaciją rajone.

Meras atkreipė dėmesį, kad Kretingos krašte sergamumas yra kiek aukštesnis už šalies vidurkį. Lietuvoje 14 dienų sergamumas 100 000 gyventojų siekia 24,4 atvejus, o Kretingos rajone šios dienos duomenimis jis yra 50,9. Didesnį sergamumą šiuo atveju lemia karantino atlaisvinimas bei žmonių keliavimas. 

„Turime aiškiai suprasti, kad tol, kol mes, o ir visas pasaulis nebus maksimaliai pasiskiepijęs, tol rizika užsikrėsti nauja viruso mutacija išliks ir ypatingai išliks tiems žmonėms, kurie nesiskiepija. Todėl labai svarbu, kad žmonės skiepytųsi ir rudenį nereikėtų grįžti prie karantino ribojimų“, – kalbėjo ministras.  

Be Kretingos rajono savivaldybės, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys taip pat lankysis Palangos bei Klaipėdos miesto savivaldybėse.

Susiję skelbimai