Kretingoje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

Rugsėjo 12 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su komanda dirbo Klaipėdos regione. Prezidentas su pirmąja ponia Diana Nausėdiene lankėsi ir Kretingoje, kur Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje susitiko su vietos bendruomene bei apžiūrėjo bibliotekos erdves.

Susitikime su rajono bendruomene šalies vadovas aptarė infliacijos poveikio, energijos resursų brangimo, sveikatos, švietimo, socialinius ir kitus aktualius klausimus.

„Šiandien buvome susitikę su medicinos atstovais Kretingos muziejaus Baltojoje salėje, kur kalbėjome apie medicinos reformą. Suformavome Prezidento patarėjui kelis pasiūlymus. Tikime, kad jie bus išgirsti ir nebus leidžiama daryti drastiškų reformų, kurios privestų mūsų ligoninę ir kitų miestų mažąsias ligonines prie išnykimo. Savivalda daro visus darbus ir tarybos nariai prisideda prie ligoninės stiprinimo. Šiai dienai planuojame statyti priestatą, kur būtų priėmimo skyrius, perkame kompiuterinį tomografą, be valstybės pagalbos, nes mes matome, kad tokiu būdu prisidėdami, prisidėsime ir prie mūsų gyventojų sveikatos stiprinimo“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

„Šiuo metu pasaulis išgyvena gana sudėtingą laiką ir pripažinsiu, kad energetinis šantažas, kurį mes dabar patiriame iš Rusijos pusės, prasidėjo dar iki karo, nes kainos jau pradėjo augti rudenį. Tai buvo sąmoningas noras parodyti Europai savo vietą. Vėliau vyko karas ir Europa pademonstravo labai aiškią, tvirtą poziciją. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad esu europietis dėl to, kad aš pirmą kartą pamačiau tokią Europą, kokia ji ir turėtų būti. Kalbu apie sankcijas, kurios Rusijai buvo pritaikytos bei apie dabartines diskusijas dėl vizų uždraudimo Rusijos piliečiams“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, patirdami energetinį šantažą susiduriame su energijos kainų kilimu, tad išaugusias elektros ir dujų kainas reikės kompensuoti apsisprendus, kokio dydžio subsidijos bus taikomos.

„Reikia pripažinti, kad sprendimai dėl to, kokios bus elektros energijos kainos dar nepriimti, vyksta diskusijos su Vyriausybe, kurios netrukus persikels į Seimą. Skaičiuojame pasekmes, skaičiuojame galimas išlaidas, kurios tam turėtų būti skirtos. Aš manau, jeigu mes nekompensuosime finansinės naštos, tai žmonės nebeturės pinigų pirkti niekam kitam, tik susimokėti savo elektros energijos ir šilumos sąskaitas. Tai būtų neteisinga, nes šiuo metu didelė infliacija, valstybė gauna daug pajamų iš mokesčių ir šios pajamos patenka į biudžetą, tad būtų suprantama pasidalinti šia našta su žmonėmis, kai gyvenimas pasunkėja“, – teigė šalies vadovas.

Į susitikimą su kretingiškiais Prezidentas atvyko iš Klaipėdos, kur tądien su regiono merais aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių finansinio savarankiškumo ir kitus aktualius klausimus.