Kretingiškiai pateikė 18 iniciatyvų už beveik 1 mln. eurų

Jau trečius metus kretingiškiai gali būti savo rajono šeimininkais ir paskirstyti dalį bendro rajono biudžeto dalyvaudami Gyventojų iniciatyvų projekte. Šiemet kretingiškiai pateikė 18 projektų idėjų pasiūlymų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Kurias idėjas savivaldybė turėtų įgyvendinti, balsuodami nuspręs patys Kretingos rajono gyventojai – visą vasarį pateiktos idėjos bus vertinamos komisijos ir atitinkančios reikalavimus nuo kovo 15–31 d. bus atiduotos gyventojų vertinimui.

„Iš viso pateikta 18 idėjų Gyventojų iniciatyvų projektui, kurių bendra vertė beveik 1 mln. eurų. Šiais metais sulaukėme daugiau projektų iš mažesnių gyvenviečių. Siekiant motyvuoti mažesnes gyvenvietes įsitraukti į sprendimų priėmimą ir gerinti jų infrastruktūrą buvo pakeistas Gyventojų iniciatyvų tvarkos aprašas, į kurį įtraukta nauja kategorija – projektai iki 20 tūkst. eurų gyvenvietėse, turinčiose iki 300 gyventojų“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Sutvarkyti ar įrengti parkus, poilsio, laisvalaikio ir pramogų zonas, gatvių apšvietimą, šaligatvius, atkurti istorinius laiptus, sutvarkyti poilsio aikšteles, sodinti medžius, įvairiausius objektus, kurie patrauktų ne tik pačių Kretingos rajono gyventojų, bet ir svečių iš kitų miestų dėmesį – tai tik dalis idėjų, kurias pasiūlė gyventojai.

Rajono gyventojai iniciatyvas teikė keturioms kategorijoms. Mažos apimties iniciatyvų (iki 20 tūkst. eurų) Kretingos miesto seniūnijoje sulaukta 2, mažos apimties iniciatyvų Kretingos rajone, išskyrus Kretingos miesto seniūniją, (iki 300 gyventojų) – 5, mažos apimties iniciatyvų Kretingos rajone, išskyrus Kretingos miesto seniūniją, (virš 300 gyventojų) – 5, o didelės apimties iniciatyvų (iki 120 tūkst. eurų) visame Kretingos rajone – 6.

Savivaldybės administracijos specialistams įvertinus, ar pateiktos idėjos atitinka Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos reikalavimus, galutinį idėjų sąrašą patvirtins mero sudaryta darbo grupė. Tuomet gyventojai patys balsuodami nuspręs ir įvertins, kurių iniciatyvų labiausiai reikia Kretingos rajone.

Daugiausiai rajono gyventojų balsų sulaukusias ir administracijos direktoriaus patvirtintas iniciatyvas įgyvendins Kretingos rajono savivaldybės administracija. Projektų įgyvendinimas 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis. Mažos apimties projektai įgyvendinami per 1 metus, didelės apimties – per 2 metus.

Nuo Gyventojų iniciatyvų projekto pradžios nugalėtojomis buvo paskelbtos 7 idėjos. Iki šios dienos jau įgyvendintos 3 idėjos, o likusios turėtų būti baigtos dar šiais metais.

Susiję skelbimai