Konkurso „Gražinkime savo aplinką“ komisija lankė rajono sodybas

Praėjusią savaitę konkurso-apžiūros „Gražinkime savo aplinką“ vertinimo komisija, vadovaujama mero pavaduotojo Dangiro Samaliaus, aplankė visus 24 aplinkos originalumu, augalų įvairove, gėlynais, mažosios architektūros elementais stebinančius objektus Kretingos rajone. Šiemet trijose kategorijose vertinamos gražiausiai sutvarkytos sodybos, daugiabučių kiemai, įmonių bei viešųjų erdvių teritorijos.

„Džiaugiuosi, kad Kretingos rajono gyventojai skiria daug dėmesio savo aplinkai puoselėti, tuo pačiu gražindami ir visą mūsų rajoną. Lankydamiesi sodybose pastebėjome, kad savo kiemus, teritorijas puoselėjantys kretingiškiai itin mėgsta įvairius dekoratyvinius augalus, ypač kruopščiai prižiūri vejas, žolynus bei nuolat ieško naujų idėjų, domisi naujovėmis. Nors nugalėtojai jau išrinkti, tradiciškai sodybų apžiūros-konkurso laimėtojai bus paskelbti ir apdovanoti rugsėjį vyksiančios rudens derliaus ir moliūgo šventės metu“, – sakė mero pavaduotojas Dangiras Samalius, konkurso-apžiūros „Gražinkime savo aplinką“ pirmininkas.

Kretingos miesto seniūnijoje vertinimo komisija apžiūrėjo Vaidos ir Nerijaus Mečionių, Kretingos kaimiškojoje seniūnijoje – Dalios ir Mindaugo Žvinklių, Danutės ir Stepono Bambalų, Vidos ir Regimanto Jurevičių, Darbėnuose – Ritos ir Antano Mockų, Kūlupėnuose – Marytės ir Justino Jurkų, Kartenoje – Aldonos Šilgalienės, Žalgirio seniūnijoje – Izolinos ir Mindaugo Rasimavičių, Salantuose – Jolantos ir Vaclovo Bėrontų, Imbarėje – Snizhanos ir Vitalijaus Stropų, Vydmantuose – Irenos Žvinklienės, Zinos Viskontienės sodybas.

Daugiabučių kategorijoje buvo vertinamos penkių daugiabučių teritorijos – daugiabučio Topolių akligatvyje, Kretingos mieste, Laukžemėje, Kūlupėnuose, Salantuose ir Kalniškiuose.

Įmonių kategorijoje komisija rinko laimėtoją įvertinusi Kurmaičių pradinės mokyklos, sodybos MB „Pasertupis“, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos, kavinės „Smagratis“ ir Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centro tvarkomas teritorijas.

Apžiūros-konkurso „Gražinkime savo aplinką“ dalyvius lankė ir nugalėtojus išrinko vertinimo komisija, sudaryta iš Kretingos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo, Kultūros ir sporto, Žemės ūkio ir kitų skyrių specialistų. Siūlyti pretendentus galėjo rajono seniūnai.

Šiuo konkursu siekiama skatinti rajono gyventojus puoselėti savo sodybų, miestų, miestelių aplinką, ugdyti kūrybingumą, skleisti gerus tvarkymo pavyzdžius bei puoselėti kraštovaizdžio tvarkymo tradicijas.

Tradicinę apžiūrą-konkursą „Gražinkime savo aplinką“ kasmet organizuoja Kretingos rajono savivaldybė kartu su seniūnijomis, siekdamos paskatinti rajono gyventojus, verslo atstovus puoselėti savo aplinkos, kraštovaizdžio tvarkymo ir gražinimo tradicijas.

Susiję skelbimai