Investicijos į Kretingos rajono gatvių apšvietimą šiemet – virš 700 tūkst. eurų

2023 m. į Kretingos rajono gatvių apšvietimo įrengimą ar esamo atnaujinimą bendrai bus investuota virš 700 tūkst. eurų.

Kretingos rajono mero Antano Kalniaus teigimu, iki metų pabaigos turi būti baigtas įgyvendinti Europos Sąjungos fondų ir Kretingos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis (po 50 proc.) finansuojamas 517 tūkst. eurų vertės Kretingos miesto gatvių apšvietimo atnaujinimo projektas.

Kretingos Baisogalos, Jauryklos, Kartenos, Jazminų, Kauno, Kosmonautų, Pervažos, Kranto, Krekenavos, Laukų, Malūno, Verpėjų, Vandens, Melioratorių, Muitinės, Audėjų, Naujosios, Nemuno, Pajūrio, Rožyno, Tvenkinio, Uosių, Vyšnių gatvėse ir Pasienio akligatvyje įrengti ne tik nauji LED šviestuvai, bet ir pakeistos senosios apšvietimo atramos, inžineriniai tinklai, valdymo spintos.

„Skaičiuojame, kad atlikus minėtus Kretingos miesto gatvių apšvietimo modernizavimo darbus, bendrai bus sutaupoma apie 40 proc. gatvių apšvietimui sunaudojamos elektros energijos,  o į energiją taupančius LED šviestuvus bus pakeista apie 90 proc. senųjų miesto gatvių šviestuvų“, –  pažymėjo A. Kalnius.

Šiemet nauji šviestuvai jau pastatyti ir Kretingos rajono Jokūbavo gyvenvietėje – Žaliosios ir Parko gatvėse, pėsčiųjų take palei Kretingos gatvę nuo Kretingos pusės iki gyvenvietės centre esančios sankryžos. Iš viso sumontuota apie 50 šviestuvų. Darbai kainavo 102 tūkst. eurų, lėšos skirtos iš rajono biudžeto.

Taip pat naujas apšvietimas buvo įrengtas P. Vileišio gatvės ruože nuo Laukų g. iki „Žemaitijos“ sodų Kretingoje. Šiems darbams Savivaldybės skirtos lėšos – 33 tūkst. eurų.

Rajono biudžeto lėšomis apšvietimo sistemos buvo atnaujintos ir Ežero gatvėje Rūdaičiuose bei Maironio gatvėje Kretingoje. Bendra šių darbų vertė – beveik 51 tūkst. eurų.

2024 m. Kretingos rajone numatoma atnaujinti Sporto, Stadiono, Miško, Savanorių, Gėlių, Pušyno gatvių Kretingoje ir Darbėnų gatvės Grūšlaukėje apšvietimą. Toliau seks Kretingos gatvės Kartenoje, Palangos gatvės ruožo iki sankirtos su Penkininkų gatve Kretingoje, Akmenos gatvės Kurmaičių kaime, Palaukės gatvės Padvariuose, Velėnijų gatvės Tuzų kaime apšvietimo tvarkymo darbai. Kiek tiksliai pavyks padaryti rajono gatvių apšvietimo atnaujinimo darbų kitąmet, paaiškės, kai bus patvirtintas 2024 m. Kretingos rajono savivaldybės biudžetas.

Susiję skelbimai