Įgyvendinta dar viena gyventojų iniciatyva: Senojoje Įpiltyje įrengtas basakojų takas

Įgyvendinta dar viena dalyvaujamojo biudžeto gyventojų iniciatyva – „Viešųjų erdvių sutvarkymas Įpilties poilsiavietėje“. Darbėnų seniūnijoje, Senojoje Įpiltyje, prie piliakalnio palei tvenkinį, siūloma nauja pramoga ir mažiems, ir dideliems – ekologiškas basakojų takas.

„Džiaugiuosi Senojoje Įpiltyje įgyvendinta iniciatyva, bendruomenės sutelktumu. Tokie žmonės galvoja ne tik apie save, bet ir apie kaimynus, bendruomenę ar net visą mūsų savivaldybę. Žmonių iniciatyvas ir įsitraukimą labai vertiname ir esame jiems dėkingi“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Tako ilgis 50 metrų. Tai visiškai natūralus, gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujama tik basomis. Netikėtų pojūčių gamtą leidžia patirti įvairi tako paviršiaus danga, kuri keičiasi – nuo švelnaus smėlio, įvairaus dydžio akmenų iki kaštonų ir net kankorėžių. Tako paklotė jus tikrai maloniai nustebins ir suteiks galimybę patirti neįtikėtinų pojūčių.

Pagal projekto autoriaus pateiktą idėją poilsiavietėje įrengtas 50 kv. m. paplūdimys su persirengimo kabinomis, suolai, sūpynės, vėliavų stiebai su Lietuvos, Žemaitijos ir ES vėliavomis, atnaujinami piliakalnio papėdėje esantys mediniai tilteliai, aplinka papuošta mažosios architektūros elementais. Teritorijoje įrengtos smagios skulptūrų figūrėlės, kurios traukia norinčius nusifotografuoti. Tai smagi atrakcija visai šeimai, kuri ypač patinka patiems mažiausiems. Skulptūras – „Nepamiršk savo krašto istorijos“, „Pabėgę baravykai“ kūrė kretingiškis, medžių drožėjas Tadas Šorys. Taip pat priešais kultūros centrą aktyviam poilsiui, sveikatinimui ir fiziniam aktyvumui įpiltiškiams ir visiems atvykstantiems į Senosios Įpilties gyvenvietę įrengta treniruoklių aikštelė, pritaikyta įvairaus amžiaus grupių gyventojams.

„Šioje istorinėje vietoje apsilankantys turistai gali susipažinti ne tik su šio krašto istorija, bet gali čia praleisti ilgesnį laiką, praeidami įrengtu „Basakojų taku“, nusimaudydami įrengtame paplūdimyje“, – sakė iniciatyvos autorius, Senosios Įpilties kaimo bendruomenės pirmininkas Edvardas Tedevušas Stalmokas. – Gyventojų iniciatyvų projekte dalyvausiantiems gyventojams palinkėčiau galvoti ir siūlyti idėjas, kurios būtų skirtos ne tik vietos bendruomenei, bet žymiai platesniam ratui rajono gyventojų – taip sulauksite daugiau palaikymo iš viso rajono.“

Poilsiavietė laisvai prieinama visiems Kretingos rajono savivaldybės gyventojams, svečiams ir turistams.

Susiję skelbimai