Gyventojų iniciatyvos: bus įgyvendintos patraukliausios idėjos

Gyventojų iniciatyvų projektas persirito į naują etapą – paskelbus daugiausiai palaikymo sulaukusias 4 idėjas, dabar pereinama prie jų įgyvendinimo. Iš keturių skirtingų kategorijų ir septyniolikos skirtingų projektų daugiausiai gyventojų balsų šiais metais surinko šie projektai: „Vaizdo stebėjimo kameros Pastauninko parke“, „Darbėnų riboženklių įrengimas“, „Žingsnis svajonių link“, „Sūpynių įrengimas Darbėnų miestelio Vytauto didžiojo parke“. 

„Nuoširdžiai dėkoju kretingiškiams, kurie buvo iniciatyvūs, kūrybiški, aktyviai siūlė idėjas bei už jas balsavo. Jau trečią kartą inicijuotas dalyvaujamojo biudžeto projektas suteikė gyventojams teisę patiems spręsti, kaip išleisti dalį rajono biudžeto lėšų. Žingsnis po žingsnio projektai jau eina link įgyvendinimo. Šiuo metu yra rengiami detalūs laimėjusių iniciatyvų projektai, vykdoma rangovų paieška“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė. 

„Labiausiai džiugina, kai gyventojų idėjos virsta realybe. Be jau įgyvendintų keturių projektų nuo gyventojų iniciatyvų projekto pradžios, iki šių metų pabaigos Savivaldybės administracija turėtų įgyvendinti dar šešias gyventojų iniciatyvas. Už visų jų matau neabejingus Kretingos rajonui žmones, kurie teikdami idėjas, už jas balsuodami, ragindami kitus, sprendžia kaip ir kurį rajono kampelį už skirtas lėšas sutvarkyti pirmiausia. Tai ir yra pagrindinis šio projekto variklis ir reali dalyvavimo nauda“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Vaida Jakumienė.

Pasak V. Jakumienės, norisi, kad dalyvaujamojo biudžeto idėja Kretingos rajone plėstųsi – didėtų tiek skiriamos lėšos, tiek jų panaudojimo galimybės. Gera naujiena, kad ši idėja startuos jau ir rajono mokyklose. Labai svarbu, kad kuo jaunesnis žmogus suprastų, kad jis yra svarbi visuomenės dalis, kuri gali ne tik stebėti, bet ir spręsti.

Idėjų įgyvendinimo laukiantys jų autoriai mano, kad kretingiškiai turi unikalią galimybę patys skirstyti dalį rajono biudžeto, todėl džiaugiasi nusprendę dalyvauti šiame projekte. Pasak jų, įgyvendinus idėjas galima išspręsti tam tikras problemas bei sukurti naujas, patrauklesnes erdves ne tik savo bendruomenių gyventojams, bet ir visiems kretingiškiams.

Šiais metais Pastauninko parke bus įrengtos 2 vaizdo stebėjimo kameros. „Apie nesaugumą Pastauninko parke jau seniai sklando kalbos. Manau vienas iš kretingiškių prioritetų – vaikų saugumas, taip ir kilo idėja, kad reikėtų įrengti vaizdo stebėjimo kameras prie jaunimo pamėgtos riedlenčių rampos. Tokiu būdu saugiau jausis ir jaunimas, ir praeiviai bei bus saugomas parko inventorius“, – sakė idėjos autorė Eglė Gotautienė. Ši idėja tapo laimėtoja mažos apimties iniciatyvų kategorijoje (iki 20 tūkst. eurų) Kretingos miesto seniūnijoje.

Dalyvavimas Gyventojų iniciatyvų projekte ypač sėkmingas buvo Darbėnų seniūnijai – finansavimą laimėjo abi idėjos, kurios bus įgyvendintos Darbėnų miestelyje – „Darbėnų riboženklių įrengimas“ (mažos apimties iniciatyvų Kretingos rajone kategorijoje, išskyrus Kretingos miesto seniūniją (virš 300 gyventojų) iki 20 tūkst. eurų) ir „Sūpynių įrengimas Darbėnų miestelio Vytauto didžiojo parke“ (didelės apimties iniciatyvų kategorijoje iki 120 tūkst. eurų visame Kretingos rajone).

Darbėnų riboženklis, užrašytas žemaičių tarme bus įrengtas įvažiuojant nuo Kretingos pusės. „Dalyvauti projekte paskatino noras suteikti Darbėnų miesteliui išskirtinumo. Manau, kad gyventojams kils didesnis bendruomeniškumo jausmas, pasididžiavimo jausmas savo kraštu, kad esame žemaičiai, kad mylim savo kalbą ir ja didžiuojamės. Kiekvienas įvažiuojantis į miestelį žinos, kad čia gyvena savo tradicijas ir istoriją mylintys gyventojai“, – sakė projekto autorius, Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys.

Vytauto didžiojo parkas – rami ir graži vieta poilsiui Darbėnų miestelyje. „Siekiant paįvairinti esamą erdvę, kad laisvalaikio praleidimo būdas būtų smagesnis ir įdomesnis, parke bus įrengtos šviečiančios sūpynės ir kitos įvairių tipų sūpynės, iš kurių dvi pritaikytos judėjimo negalią turintiems asmenims “, – pasidžiaugė projekto autorė, Darbėnų seniūnijos vyr. specialistė Asta Kairienė.

Pasak A. Kairienės, įgyvendinus šį projektą, parke padaugės lankytojų, jis taps patrauklesne lankymosi vieta ne tik rajono gyventojams, bet ir turistams.

Mažos apimties iniciatyvų Kretingos rajone kategorijoje, išskyrus Kretingos miesto seniūniją, (iki 300 gyventojų), daugiausiai balsų surinko iniciatyva „Žingsnis svajonių link“. Projekto idėja – sutvarkyti Barzdžių bendruomenės centrui paskirtą teritoriją, išlyginti reljefą, įrengti poilsio ir laisvalaikio zoną su mažąja architektūra.

„Gyventojų iniciatyvų projekte dalyvaujame jau trečius metus. Pirmais metais neatitikome kriterijų, pernai tik trupučio pritrūko iki užsibrėžto tikslo, o šie metai mums padovanojo pergalę. Visada siekiame savo užsibrėžtų tikslų, o šio projekto tikslas, kad kaimo vaikai ir jų tėveliai turėtų laisvalaikio aikštelę, skirtą visai šeimai, kurioje galėtų bendrauti, leisti laisvalaikį. Ir jei vieniems tai atrodo visiškai nereikšmingas dalykas, mūsų bendruomenei – tai yra labai svarbu. Norime, kad mūsų vaikai, atvažiuojantys anūkai turėtų tai, kas miesto vaikams yra elementaru“, – sakė projekto autorė, Barzdžių bendruomenės centro pirmininkė Daiva Jonauskienė.

Daugiausiai rajono gyventojų balsų sulaukusias ir administracijos direktoriaus patvirtintas iniciatyvas įgyvendins Kretingos rajono savivaldybės administracija. Projektų įgyvendinimas 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis. Mažos apimties projektai bus įgyvendinami per 1 metus, didelės apimties – per 2 metus.

Projektas „Vaizdo stebėjimo kameros Pastauninko parke“

Projektas „Darbėnų riboženklių įrengimas“

Projektas „Sūpynių įrengimas Darbėnų miestelio Vytauto didžiojo parke“

Projektas „Žingsnis svajonių link“

Susiję skelbimai