Gyventojai nemokamai tiriami dėl hepatito C

VšĮ Kretingos PSPC, VšĮ Kartenos PSPC, VšĮ Salantų PSPC, UAB „Kretingos šeimos klinika“, UAB „Kretingos šeimos medicinos centras“, bendradarbiaujant su Kretingos rajono savivaldybe jau vykdo hepatito C profilaktikos ir kontrolės programą.

Pilnametystės sulaukę asmenys gali nemokamai išsitirti dėl hepatito C ligos. Svarbu, kad asmuo būtų prisirašęs prie vienos iš paminėtų gydymo įstaigų.

Programos tikslas – tiriant rajono suaugusius asmenis, siekti ankstyvos šios ligos diagnostikos ir užtikrinti kokybišką tiesiogiai kontroliuojamą hepatito C gydymą.

Hepatitas C – tai virusinė kepenų infekcija, sukelianti kepenų uždegimą, galintį lemti labai pavojingus ir negrįžtamus šio organo struktūros pokyčius: kepenų fibrozę, o vėliau – ir cirozę. Cirozei įsisenėjus, kepenys dažnai būna pažeistos taip, kad ligonio gyvybę išgelbėti gali jau tik kepenų persodinimas. Hepatitas C yra ir pagrindinė kepenų ląstelių vėžio priežastis, todėl aptikti organizme ir išgydyti hepatito C virusą kuo anksčiau yra gyvybiškai svarbu.

Užsikrėtus hepatito C virusu, didžiausia jo koncentracija nustatoma kraujyje. Imlumas hepatitui C yra visuotinas, o tai reiškia, kad gali užsikrėsti visi. Skiepų nuo hepatito C viruso nėra. Infekcijos šaltinis – sergantis žmogus.

Hepatitas C retai būna ūmus, o lėtinė šios ligos forma – klastinga. Šiuo atveju žmogus mirtiną virusą gali nešioti ir platinti daugelį metų, pats to nė neįtardamas. Visus tuos metus žmogus jaučiasi sveikas ir nepastebi jokių akivaizdžių pavojingos ligos simptomų.

Atvykus pas savo šeimos gydytoją profilaktiškai ar dėl ligos, asmuo gali pareikšti norą išsitirti dėl Hepatito C ir šeimos gydytojas paskirs nemokamą tyrimą.

Programa finansuojama iš Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2022 metams patvirtintomis lėšomis.

Susiję skelbimai