Dėl sausros Kretingos rajone skelbiama ekstremalioji situacija

Dėl stichinio meteorologinio reiškinio – sausros, sukėlusios žemės ūkio augalų žūtį, nuo birželio 14 d. visoje Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje skelbiama savivaldybės lygio ekstremalioji situacija. Tokiam siūlymui pritarė antradienį posėdžiavęs Kretingos rajono savivaldybės operacijų centras.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba stichinį meteorologinį reiškinį – sausrą – šiuo metu yra nustačiusi trijų Lietuvos savivaldybių – Kretingos rajono, Klaipėdos rajono ir Šilutės rajono – teritorijose. Savivaldybės lygio ekstremalioji situacija skelbiama kai dėl stichinių meteorologinių reiškinių pažeistas žemės ūkio naudmenų plotas savivaldybės teritorijoje siekia daugiau nei 10 ha.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai kartu su Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus atstovais atliko dalies rajono žemės ūkio naudmenų pasėlių būklės faktinę apžiūrą bei nustatė apie 21 ha pažeistų žemės ūkio naudmenų plotų. Pasėlių būklės faktinė apžiūra buvo atlikta Vydmantų, Kretingos, Darbėnų ir Žalgirio seniūnijose. Iš viso buvo apžiūrėta 11 skirtingų žemės ūkio sklypų, vertinta įvairių kultūrų pasėlių apie 40 ha plote. Specialistai taip pat nustatė, kad labiausiai dėl sausros buvo pažeisti vasariniai pasėliai – kviečiai, rapsai, žirniai.

Antradienį Kretingos rajono savivaldybės operacijų centras taip pat pritarė siūlymui drauge su kitomis dėl sausros nukentėjusiomis regiono savivaldybėmis kreiptis į Nacionalinį krizių valdymo centrą dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo.

Kartu bus kreipiamasi į LR Žemės ūkio ministeriją dėl vieningos metodikos ūkininkių patirtos žalos įvertinimui paruošimo ir kompensacijų nuostolius patyrusiems ūkininkams skyrimo.

Daugiau informacijos dėl sausros nukentėjusiems Kretingos rajono ūkininkams teikia Kretingos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius. Kontaktinis asmuo – vedėja Ženeta Seniūnienė, tel. +370 445 53135, el. p. [email protected].

Susiję skelbimai