„Darbienū dyvū dyvā“ – išskirtinė ekskursija autobusu į Darbėnų kraštą

Darbėnų miestelio vardą turbūt jau girdėjo daugelis. Tačiau dar ne visi žino, kad Darbėnuose visų keliautojų laukia „dyvū dyvā“. Todėl šią vasarą Kretingos rajono turizmo informacijos centras pristato išskirtinę naujovę – išskirtinę ekskursiją autobusu iš Kretingos, Palangos ir Žibininkų į Darbėnų kraštą „Darbienū dyvū dyvā“.

Daugiau nei keturių valandų išskirtinė ekskursija leis patirti tai, ką paprastai keliaujant galima patirti per kelias dienas. „Darbienū dyvū dyvā“ padės suvokti, kas yra senovės lietuvių burtai Baltų mitologijos parke, dovanos poilsį kūnui ir sielai didžiausiame Europoje Japoniškame sode, galų gale dar lauks šiltas lyg mamos apkabinimas pasisvečiavimas pas pačią tikriausią Darbėnų šeimininkę Tekstilės amatų centre.

Pirmas sustojimas šioje kelionėje – Baltų mitologijos parkas, garsėjantis baltų dievybių skulptūromis, apeiginiais takais ir natūralia, bet kartu išpuoselėta gamta. Tačiau tai – daugiau negu parkas. Miško glūdumoje sukurta mistiška aplinka nukelia į tolimus pagonybės laikus ir sukelia ypatingus pojūčius. Juos edukacijos metu padeda patirti šio parko šeimininkas, vedlys, o gal net žynys. Jis paslaptingais ir painiais takeliais ves gyvenimo ratu. O jame – juokas ir susimąstymas, klausimai ir atsakymai bei mistiškos ugnies apeigos, padėsiančios paleisti visus rūpesčius bei nerimus.

Kai jau visos nereikalingos mintys bus paleistos, kelionė tęsis ten, kur kūnui ir sielai yra tobuliausia vieta atsipalaiduoti Japoniškame sode. Nuo 2007 metų meistrų iš Japonijos kuriamas unikalus Japoniškas sodas yra pripažintas didžiausiu visoje Europoje. 16-os hektarų teritorijoje keliautojai išvys įspūdingai suformuotą aplinką, jaukius tvenkinius, čiurlenančius upelius, didžiulę bonsų kolekciją. Kiekvieną pavasarį Japonišką sodą rožine spalva nuspalvina sakuros, o vasarą nuolat puošia šimtai žydinčių skirtingų augalų žiedų.

Išskirtinę kelionę užbaigs pasisvečiavimas Tekstilės amatų centre. Darbėnuose Daivos ir Arūno Dudėnų įkurtas Tekstilės amatų centras – daugiau negu tekstilės muziejus. Namų ir muziejaus šeimininkė Daiva kiekvieną pasitinka lyg mama. Iš čia neišvyksi smagiai nepaplepėjęs, neišgėręs puodelio kavos ir nesuvalgęs bent gabalėlio nepakartojamo Darbėnų pyrago. Taip beskanaujant „Darbienų dyvū“, namų šeimininkė aprodys ir neįkainojamus savo namų turtus – šimtus austinių juostų, lovatiesių, rankšluosčių. Gal net išduos paslaptį, kad jų namų muziejus – dar ir 6-ių Lietuvos rekordų laureatas.

Tad belieka atvykti į Darbėnų kraštą. Čia neįtikėtini potyriai, poilsis ir gardžiausias maistas keliauja visada išvien. Tikri „dyvū dyvā“.

Ekskursija autobusu „Darbienū dyvū dyvā“

Išvykstama kiekvieną antradienį, visą vasarą! (birželio mėn. 25 d., liepos 2 d., 9 d., 16 d., 23 d., 30 d., rugpjūčio 6 d., 13 d., 20 d., 27 d.)

Iš kur:

10.30 val. – nuo Kretingos rajono turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 2B, Kretinga

11.00 val. – nuo Maironio g. 7, Palanga

11.10 val. – nuo viešbučio „Vanagupė“, Vanagupės g. 31, Palanga

11.30 val. – nuo poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“, Venecijos akl. 2, Žibininkai

Būtina išankstinė registracija tel. +370 670 93 890

Visa ekskursijos trukmė – apie 4,5 val.

Ekskursijos kaina vienam asmeniui – 25 Eur

Ekskursijos vaikams iki 7 metų nekainuoja

Vaikams nuo 7 iki 16 metų – taikoma 50 proc. nuolaida

Susiję skelbimai