Darbėnų seniūnijos miškų teritorijose užkrėstose afrikiniu kiaulių maru – draudžiama lankytis

Kretingos rajono savivaldybės Darbėnų seniūnijos teritorijoje, nustačius afrikinį kiaulių marą bei siekiant užtikrinti tinkamas afrikinio kiaulių maro likvidavimo, profilaktikos ir apsaugos priemones, patvirtintas veiksmų ir priemonių planas. Imtasi taikyti greižtas apsaugos priemones, kad virusas neišplistų, viena iš jų – draudžama gyventojams lankytis Kretingos rajono savivaldybės Darbėnų seniūnijos miškų teritorijose, pažymėtose įspėjamaisiais ženklais, kur teritorija užkrėsta afrikiniu kiaulių maru (išskyrus miškų urėdijos darbuotojus, medžiotojų klubo „Lūšis“ medžiotojus ir šio klubo kviestinius asmenis, privačių miškų savininkus bei asmenis, gyvenančius šiose zonose).

Taip pat iki 2022 metų vasario 1 d. draudžiama medžiojamųjų žvėrių medžioklė varant Kretingos rajono savivaldybės Darbėnų seniūnijos teritorijoje, medžiotojų klubo „Lūšis“ medžioklės ploto vienete, išskyrus iš anksto su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Klaipėdos departamento Kretingos skyriumi suderintas šernų medžiokles afrikinio kiaulių maro mėginių ėmimo tikslu. 

Medžiotojų klubo „Lūšis“ medžiotojai jau palaidojo 64 šernų gaišenas, iš jų: 63 šernų gaišenos surinktos ir 1 sumedžiota.

VMVT primena, kad svarbu laikytis visų biosaugos reikalavimų, padedančių apsisaugoti nuo pavojingos užkrečiamos ligos. Labai svarbu užtikrinti, kad kiaulių laikymo vietoje nesilankytų pašaliniai asmenys, kartu su kiaulėmis nebūtų laikomi iš laukų, ganyklų parginti gyvuliai, kiaulės šeriamos tik termiškai apdorotais pašarais.

Afrikinis kiaulių maras Darbėnų seniūnijoje užfiksuotas rugsėjo pabaigoje, radus 8 šernų gaišenas.

Detaliau su priimtu veiksmų ir priemonių planu galite susipažinti čia.

 

Biologinio saugumo atmintinė dideliems kiaulininkystės ūkiams

Biologinio saugumo atmintinė mažiems kiaulininkystės ūkiams

 

Susiję skelbimai