Darbėnų seniūnijoje skelbiama ekstremali situacija, nustačius afrikinio kiaulių maro židinį

Kretingos rajone, Darbėnų seniūnijoje, netoli Grūšlaukės esančiame Kuniginės miške, medžiotojų klubo „Lūšis“ medžioklės ploto vienete, nustačius plintantį afrikinio kiaulių maro židinį, skelbiama ekstremali situacija.

Kretingos rajono savivaldybėje skubiai sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo nutarta nuo spalio 25 d. skelbti ekstremalią situaciją dėl afrikinio kiaulių maro Darbėnų seniūnijoje. Posėdis sušauktas reaguojant į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento direktoriaus Antano Baužos informaciją apie Darbėnų seniūnijoje plintantį afrikinio kiaulių maro židinį.

Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas akcentavo, kad svarbiausia dabar suvaldyti afrikinį kiaulių marą, kad liga neplistų į kiaulių ūkius ir Lietuva iš II nepatektų į III pavojaus zoną, nes grėsmė kiltų visai valstybei.

Pasak VMVT Klaipėdos departamento direktoriaus A. Baužos, jau rastos 48 šernų gaišenos. A. Bauža sakė, kad dabar svarbiausia imtis deramų profilaktikos priemonių: patiesti dezinfekcinius kilimėlius prie įėjimo į tvartą, dėvėti tik darbui tvarte skirtus rūbus ir būtinai persiauti, reguliariai naudoti dezinfekcines priemones ir laikytis kitų biosaugos reikalavimų.

Gyventojams, radusiems šernų gaišenų, primenama jų neliesti, o apie tai pranešti VMVT teritoriniams padaliniams arba bendruoju nemokamu VMVT telefonu 8 800 40 403.

VMVT taip pat primena, kad svarbu laikytis visų biosaugos reikalavimų, padedančių apsisaugoti nuo pavojingos užkrečiamos ligos. Labai svarbu užtikrinti, kad kiaulių laikymo vietoje nesilankytų pašaliniai asmenys, kartu su kiaulėmis nebūtų laikomi iš laukų, ganyklų parginti gyvuliai, kiaulės šeriamos tik termiškai apdorotais pašarais.

Afrikinis kiaulių maras Darbėnų seniūnijoje užfiksuotas rugsėjo pabaigoje, radus 8 šernų gaišenas.

 

Biologinio saugumo atmintinė dideliems kiaulininkystės ūkiams

Biologinio saugumo atmintinė mažiems kiaulininkystės ūkiams

 

Susiję skelbimai