„Bolt“ paspirtukai – nuo šiol ir Kretingoje

Judumo platforma „Bolt“ tęsia plėtrą Vakarų Lietuvoje – nuo šiol elektriniais paspirtukais galės dalytis Kretingos gyventojai ir miesto svečiai. Kretinga – jau keturioliktasis miestas, kuriame veikia ši dalijimosi paslauga. Įmonės „Bolt“ ir miesto savivaldybės įsitikinimu, elektriniai paspirtukai Kretingoje gali sumažinti automobilių skaičių ir taršos kiekį bei palengvinti gyventojų kelionių planavimą.

„Labai svarbu, kad gyventojams būtų pasiekiamos įvairios judumo galimybės, o ypač reikalingi tvarūs sprendimai. Elektriniai paspirtukai – patogus būdas žmonėms judėti gatvėmis, mažinantis priklausomybę nuo automobilių ir skatinantis švaresnę miesto aplinką. Tikime, kad paspirtukų dalijimosi paslauga Kretingoje – žingsnis link spartesnio miesto transporto infrastruktūros modernizavimo“, – sako Gintarė Liobikienė, Kretingos miesto seniūnijos seniūnė.

Kretingos rajono savivaldybės atstovė pastebi, kad rajone individualių automobilių skaičius pastaruoju metu auga. Valstybės duomenų agentūros skaičiavimais, tūkstančiui Kretingos rajono gyventojų tenka net 655 individualūs automobiliai, o tai – beveik 30 proc. daugiau nei šalies vidurkis.

„Mūsų duomenys rodo, kad reikšminga dalis vartotojų, kurie kelionei pasirinko elektrinį paspirtuką, būtų rinkęsi kelionę automobiliu, jei paspirtukas būtų buvęs neprieinamas. Tai reiškia, kad dažnai kelionė elektriniu paspirtuku žmogui yra patrauklesnė ir patogesnė nei automobiliu. Tikime, jog tai greitai pajaus ir kretingiškiai“, – sako Benas Jurlovas, „Bolt“ dalijimosi paslaugų operacijų vadovas Lietuvoje.

Miesto seniūnijos seniūnė G. Liobikienė taip pat priduria, kad paspirtukų dalijimosi paslauga Kretingoje bus naudinga ne tik gyventojams, bet ir turistams.

„Nuo šiol svečiams bus dar patogiau Kretingą aplankyti ne automobiliu, o aplinkai draugiškesniu transportu – traukiniu ar autobusu, mat visą miestą ištyrinėti bus galima tiesiog paspirtuku“, – pastebi G. Liobikienė.

„Bolt“ dalijimosi paslaugų operacijų vadovas Benas Jurlovas ragina kretingiškius ir miesto svečius paspirtukais naudotis atsargiai ir būti atsakingais eismo dalyviais.

„Anksčiau paspirtuku nesinaudojusius gyventojus pirmųjų kelionių paspirtuku metu raginame rinktis naujoko režimą, kuris užtikrina mažesnį maksimalų paspirtuko greitį.  Visiems paspirtukų vairuotojams būtina laikytis svarbių taisyklių – paspirtuku važiuoti tik vienam, itin dėmesingai riedėti intensyvaus pėsčiųjų eismo zonose, o baigus kelionę visada įsitikinti, kad paliktas paspirtukas nekliudys kitiems eismo dalyviams“, – sako „Bolt“ atstovas B. Jurlovas.

Rūpindamasi mikrojudumo priemonių naudotojų saugumu „Bolt“ paspirtukuose yra įdiegusi dirbtinio intelekto sprendimą, kuris stebi neatsargaus važiavimo paspirtukais atvejus – slydimą, staigų stabdymą, netvarkingą parkavimą – ir juos pastebėjusi įspėja vairuotojus. Po pirmo įspėjimo „Bolt“ pasidalina mokomąja medžiaga, kuri padeda prisiminti saugaus važiavimo taisykles. Jeigu prireikia antrojo įspėjimo, sumažinamas tam vartotojui leidžiamas maksimalus greitis. Jeigu vairuotojui nepakanka dviejų įspėjimų, kad šis pakeistų savo elgesį, jo prieigą prie paskyros blokuojama.

„Visus Kretingos gyventojus raginame būti neabejingais –  apie netinkamą ar pavojingą elgesį galima patogiai pranešti „Bolt“ programėlėje“, – sako B. Jurlovas.

„Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Jonavos, Trakų, Kazlų Rūdos gyventojai ir šių miestų svečiai.

Susiję skelbimai