Bendradarbiaus su latviais darbo su jaunimu ir neįgaliaisiais srityse

Kretingos ir Saldus (Latvija) rajonai bendradarbiaus darbo su jaunimu ir neįgaliaisiais srityse. Taip buvo sutarta Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Vitalijos Valančiutės, Jaunimo reikalų koordinatorės Ingos Biliūnaitės-Rušinskės, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo Dariaus Martinkaus ir Dienos veiklos centro direktorės Birutės Viskontienės vizito Saldus miesto socialinių paslaugų be jaunimo centruose metu.

„Latvijoje lankėmės Saldus rajono savivaldybės agentūros „Socialinė tarnyba“ kvietimu. Kaimynams įdomi mūsų darbo su neįgaliaisiais patirtis, mums gi – darbo su jaunimu patirtis. Žinia, šių metų pavasarį rajono Taryba priėmė sprendimą Kretingoje įsteigti Atvirą jaunimo centrą. Veiklą jis turėtų pradėti ateinančių metų pradžioje. Tad Latvijoje sutarėme bendradarbiauti tiek keičiantis gerąją praktika, tiek ir teikiant bendras paraiškas Europos Sąjungos fondų finansavimui gauti“, - sakė V. Valančiūtė.

Atviras jaunimo centras Saldus mieste veikia jau 10 metų. Latvijoje jis žinomas savo veikloje taikomais inovatyviais modeliais, suteikiančiais galimybę  jaunimui  jaustis  saugiai ir  laisvai, būti  išgirstam ir  galinčiam  rasti  bendraminčių.

„Tiek kituose miestuose jau veikiančių, tiek ir Kretingoje netrukus duris atversiančio atviro jaunimo centro pagrindinis tikslas – išgirsti ir atliepti  jaunimo šiandienos poreikį,  suteikti  erdvės  saviraiškai,  suburti  juos  bendravimui ir  kūrybiškumam pomėgių realizavimui.  Tai nesibaigiantis  iššūkis, nes kiekviena  ateinanti  jaunų  žmonių  karta  yra vis  kitokia,  su vis  kitokiais  poreikiais ir  polėkiais“, - pažymėjo mero pavaduotoja.

Siekiant pasisemti patirties iš kolegų, kiek anksčiau Kretingos rajono savivaldybės atstovai taip pat lankėsi ir Telšių atvirame jaunimo centre, veikiančiame 15 metų.

Susiję skelbimai