Atidarytas Kretingos sporto centras

Ketvirtadienį Kretingoje (Savanorių g. 23A) oficialiai atidarytas Kretingos sporto centras. Naujajame, virš 4,7 tūkst. kv. m bendro ploto sporto centre įrengtas ne tik pirmasis Kretingoje 25 m ilgio, 4 takelių baseinas, bet ir didžiausia rajone, daugiau nei 800 žiūrovų talpinanti universali sporto salė.

„Tai – didelis naują Kretingos rajono visuomeninio gyvenimo vertę kuriantis įvykis, neatsiejamas nuo visos rajono bendruomenės, kuri nuo šiol turės šiuolaikinę erdvę tiek profesionalaus sporto treniruotėms ir varžyboms, tiek prasmingam laisvalaikiui ir fizinei sveikatai stiprinti. Tikiuosi, kad mūsų žmonės įvertins naujas galimybes ir jomis pasinaudos“, – sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Naujojo Kretingos sporto centro pastatas suskaidytas į kelias skirtingas – baseino ir sporto salių – erdves.

Baseino erdvę sudaro pagrindinis 25 m ilgio, 4 takelių, 145–185 cm gylio baseinas su sūkurinėmis-masažinėmis srovėmis žemiausioje jo vietoje, atskiras 6 m ilgio ir 4 m pločio baseinas vaikams, 12 asmenų talpinanti sūkurinė vonia, garinė pirtis ir sauna.

„Išskirtina, kad Kretingos sporto centro baseino vanduo yra filtruojamas skaldyto stiklo ir aktyviosios anglies užpildu, o bakterijoms naikinti naudojama ultravioletinė lempa bei ozonas. Ši pažangi baseino vandens filtravimo ir dezinfekavimo sistema leis naudoti gerokai mažiau chloro junginių, taip pat ozonas turėtų panaikinti ir chloro kvapą vandenyje. Tad baseino lankytojai chloro kvapo arba visai neužuos arba užuos jį minimaliai. Tai itin svarbu žmonėms, turintiems kvėpavimo problemų“, – teigė A. Kalnius.

Centro sporto salių erdvę sudaro pagrindinė, beveik 1,5 tūkst. kv. m ploto universali sporto salė, beveik 200 kv. m ploto aerobikos ir bokso treniruočių salė bei virš 360 kv. m ploto erdvė treniruoklių salei.

„Pagrindinė centro sporto salė gali būti pritaikoma 5 sporto šakų treniruotėms ir varžyboms – krepšinio, rankinio, tinklinio, badmintono bei salės futbolo. Čia įrengtos ir virš 800 vietų sustumdomos žiūrovų tribūnos“, – pažymėjo meras.

Sporto centre taip pat įrengtos 8 rūbinės su sanitariniais mazgais lankytojams bei sportininkams, dopingo kontrolės, gydytojo, teisėjų, administracinės ir konferencijų salės patalpos, pastate veiks kavinė.

Kretingos sporto centro pastato statybos pradėtos 2015 m. rudenį. Iki 2020 m. statybos darbus vykdė UAB „LitCon“ (rangovui buvo iškelta nemokumo (bankroto) byla), nuo 2021 m. pavasario – UAB „HSC Baltic“.

Bendros investicijos į naująjį Kretingos sporto centrą iš viso siekia kiek daugiau nei 8,5 mln. eurų. Iš jų kiek daugiau nei 2,6 mln. eurų skirti iš Valstybės investicijų programos, likusi dalis – Kretingos rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Sporto centro baseinas savo pirmųjų lankytojų lauks jau nuo penktadienio (spalio 27 d.) 7.00 val.

Informacija apie sporto centro darbo laiką ir paslaugų įkainius skelbiama:

Daugiau apie Kretingos sporto centro atidarymui skirtus renginius

Susiję skelbimai