Paroda ‚Anapilio link“

nuo 2024-01-17 iki 2024-02-19
Kretingos muziejaus Ovalinėje salėje

2024 m. sausio 17 d. 17.30 val. kviečiame į meninio projekto „Anapilio link“ pristatymą Kretingos muziejaus Ovalinėje salėje (įėjimas iš Žiemos sodo).

Sofija Tiškevičienė, gyvenusi XIX a. II pusėje, pergyvenusi artimiausiųjų žmonių mirtis, turėjo polinkį užsiimti burtais savo viloje įrengtame veidrodžių kambaryje. Meninis projektas „Anapilio link“ – tai video ir foto būdu išreikštas kūrinys, atkuriantis ir meniškai interpretuojantis šios istorinės asmenybės, minėtojo polinkio fragmentus. Atkurdama/sukurdama istorinius kostiumus, fotografuodama juos atitinkamose lokacijose, papildydama juos istoriškai atkurtu rekvizitu, autorė siekė perteikti ne vien tik istorinę faktografiją apie asmenį ir laikmetį, bet ir atskleisti Sofijos Tiškevičienės dvasinę charakteristiką, disponuojančią savita estetika ir joje slypėjusias vidines prieštaras. Turint omenyje, kad Tiškevičienė gyveno Kretingoje, tipiniame XIX a. dvare, o taip pat lankėsi ir jai priklausančioje viloje Palangoje, savo projektą ir atkurtus/sukurtus istorinius kostiumus autorė numatė eksponuoti Lietuvos dvaruose bei muziejuose.

Projekto autorė Agnė Ragelytė – VDA scenografijos magistrantūros studentė. 2021 m. kino scenografijos bakalaurė. Nuo studijų pradžios dirbo kaip kino dailininkė ir išbandė save įvairiuose projektuose – reklamos, muzikinių vaizdo klipų kūrybos, tiek lietuviškuose, tiek užsienio komerciniuose ir nekomerciniuose filmuose bei serialuose.

Susiję skelbimai