Nacionalinis diktantas: Rašyk. Klysk. Išmok.

2024-03-15 11:00
Kretingos rajono savivaldybės administracija (Savanorių g. 29A, II a. posėdžių salė) ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Po kelerių metų pertraukos Nacionalinis diktantas sugrįžta ir kviečia prie popieriaus lapo visus kalbos aistruolius. Diktantas šiais metais per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt skambės kovo 15 dieną.

Atviras kalbos mylėtojams, Nacionalinis diktantas ir šiemet skatins dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlys nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

„Rašyti diktantą kviečiami visi. Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba“, – teigia Nacionalinio diktanto organizatoriai.

Penktadienį, kovo 15 d., 11 val. diktantas bus transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt. Jau keturioliktą kartą rengiamas Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys.

Dalyvavimas neapsiriboja konkrečia vieta – prie kalbos šventės maloniai kviečiame kretingiškius prisijungti 2024 m. kovo 15 d. 11:00 val. Kretingos rajono savivaldybės administracijos pastato, esančio Savanorių g. 29A, Kretinga, II aukšto posėdžių salėje bei Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje.

Diktantas yra ne tik kalbos žinių pasitikrinimas. Tai apsisprendimas ir įrodymas pirmiausia pačiam sau – man svarbi mano gimtoji kalba, aš noriu rašyti ir kalbėti ja taisyklingai. Atrodytų paprasta nuostata. Tačiau nuo jos prasideda kiekvienos tautos ir kiekvieno asmens savivoka – mano gimtoji kalba yra didžiausia vertybė, jungianti istoriją ir dabartį, jaunus ir vyresnius, gyvenančius Lietuvoje ir už jos ribų.

Apie savo ketinimą dalyvauti prašome pranešti iki 2024 m. kovo 14 d. tel. +370 445 75117, el. paštu [email protected]. Diktantą rašyti galės ir neužsiregistravusieji, tačiau išankstinė registracija darbo grupei, organizuojančiai Nacionalinio diktanto 2024 rašymą Kretingos rajone, padeda sklandžiau dirbti.

Mieli Kretingos rajono gyventojai, moksleiviai, tikimės Jūsų aktyvumo šios pilietinės akcijos metu. Kviečiame visus dalyvauti!

Daugiau informacijos

Susiję skelbimai