Jurgio Račkausko 100-osioms gimimo metinėms skirta tapybos darbų paroda

nuo 2023-01-17 iki 2023-03-05
Kretingos rajono kultūros centras

Kretingos rajono kultūros centre veikia Kretingos rajono Garbės piliečio, tautodailininko, tapytojo peizažisto Jurgio Račkausko 100-osioms gimimo metinėms skirta  tapybos darbų paroda.

Paroda veiks iki 2023 m. kovo 5 d.

Jurgio Račkausko gyvenimo pašaukimas, prasmė, viltis ir džiaugsmo šaltinis buvo tapyba. Senos sodybos, Minijos vingiai, gamta įvairiais metų laikais. Tokią Karteną ir jos apylinkes į drobes perkėlė Kartenoje gyvenęs tapytojas Jurgis Račkauskas.

1977 m. tapo Liaudies meno draugijos nariu (dabar Lietuvos tautodailininkų sąjunga). Lankė Klaipėdos Žvejų kultūros rūmų dailės studiją „Guboja“, tobulinosi kasmetiniuose studijos organizuojamuose pleneruose. Dalyvavo tapytojų kūrybinėse stovyklose: Rusnėje, Plateliuose, Žemaičių Kalvarijoje. Suruošė personalines tapybos darbų parodas Kartenoje, Kretingoje, Klaipėdoje, Plungėje, Telšiuose, dalyvavo parodose Vilniuje, Mažeikiuose, Maskvoje. Nemažai jo kūrinių iškeliavo į  Latviją, Estiją, Baltarusiją, Moldaviją, Rusiją, Švediją, Vokietiją, Lenkiją, Kanadą, JAV, Kolumbiją. 1985 m.  paveikslas „Platelių apylinkės“ buvo eksponuotas parodoje Japonijoje ir apdovanotas diplomu. Menininkas pats suskaičiavo, kad jis nutapė apie 1000 paveikslų.

Gyvenimo kraičio skrynioje daug gražių gyvenimo metų sukrovęs, Jurgis Račkauskas buvo ne tik tapytojas, bet ir režisierius, scenografas, aktorius, poetas.

Už viso gyvenimo kūrybinę veiklą, kuri leido pažinti, saugoti, puoselėti lietuvių liaudies tradicijas, padedančias išlaikyti nacionalinės kultūros tapatumą, tautos dvasią, už Kretingos vardo garsinimą respublikoje ir pasaulyje, 2002 m. gegužės 30 d. Kretingos rajono savivaldybės tarybos sprendimu  tautodailininkui tapytojui Jurgiui Račkauskui suteiktas Kretingos rajono Garbės piliečio vardas.

Parodoje eksponuojami paveikslai saugomi Kretingos muziejuje.

Susiję skelbimai