Aldonos Valatkienės tapybos darbų paroda „Lietuvos gamtos grožis mano atmintyje ir drobėje“

nuo 2024-06-03 iki 2024-06-29
Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Parodų erdvėje

Aldonos Valatkienės tapybos darbų paroda „Lietuvos gamtos grožis mano atmintyje ir drobėje“. Atidarymas – birželio 5 d. 17 val. Dalyvaus darbų autorė bei jos bičiulės – literatė Danutė Dunauskaitė bei tautodailininkė Laimutė Kasparavičienė.

„Gimiau Kretingoje 1949 m. balandžio 2 d. darbininkų šeimoje.

Nuo vaikystės mane žavėjo gamta: jūra, miškai, paukščiai, žydinčios pievos, besikeičiantys metų laikai su savo spalvų įvairove.

Fotoaparatas visada buvo mano kelionių palydovas. Juo įamžindavau įdomesnes gamtos vietas, architektūrinius statinius, paminklus.

Sulaukusi 74 metų nusprendžiau į rankas paimti teptuką, dažus ir viską atvaizduoti drobėje, tam neturėdama jokio meninio išsilavinimo. Nuo pirmo nutapyto paveikslo aš ir menas tapome neišskiriami. Tapydama pasineriu į savo vidinį pasaulį, randu ramybę ir susitelkimą.

Mano tapytuose darbuose atsispindi įvairūs Lietuvos gamtos peizažai.

Keletas architektūrinių statinių: Kretingos senųjų kapinių grafo Tiškevičiaus koplyčia su įspūdingais vartais, Kretingos lurdas, Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, Darbėnų, Kartenos bažnyčios.

Nutapiau Vilniaus Gedemino pilį apsuptą medžiais, kuri iki šiol išliko mano atmintyje, o šalia, kaip kontrastas brangiam vaizdui, apnuoginta dabartinė pilis, tarsi netekusi savo savasties.

Per nepilnai du metus surengiau dvylika personalinių parodų Kretingos rajono kaimų bibliotekose ir Kultūros centro skyriuose. Iš lankytojų sulaukiau gerų žodžių ir nuoširdžių palinkėjimų tolimesnei tapybai.

Savo darbuose taikau primityviąją tapybą akrilu.“

Susiję skelbimai