Primename: su purvinais ratais važiuoti į kelią negalima

Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius nuolat sulaukia naujų seniūnų ar gyventojų pranešimų apie kelio dangos užteršimą. Dažnai į viešo naudojimo asfaltuotus kelius purvinais ratais  išvažiavusi žemės ūkio technika ar sunkiasvorės transporto priemonės paskui save palieka smėlio, molio ir žemių šleifus, kurie ne tik užteršia važiuojamąją kelio dalį, tačiau ir kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.

Šias problemas dažniausiai seniūnai ar viešosios tvarkos specialistai bando spręsti geranoriškai – vairuotojai yra įspėjami, jiems paaiškinama, kad taip elgtis draudžiama, jei nepavyko apsaugoti kelio dangos ir ji buvo užteršta – vairuotojas privalo pasirūpinti, kad kliūtys nuo kelio būtų nukastos ar nušluotos.

Nepavykus įtikinti vairuotojų nedelsiant imtis priemonių pašalinti pažeidimo pasekmes, užfiksuota informacija perduodama Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriui administracinei teisenai pradėti.

Atsakomybė už kelio dangos teršimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 459 str. 9 d. – automobilių kelių, kelio statinių, įrenginių ar kelių eismo techninių reguliavimo priemonių sugadinimas, važiavimas asfalto danga vikšriniu transportu, kliūčių eismui keliuose sudarymas, kelio dangos užteršimas užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų.  Administracinių nusižengimų teiseną dėl kelio dangos teršimo ar sugadinimo pradėti, administracinių nusižengimų tyrimus atlikti ir administracinių nusižengimų protokolus surašyti gali policijos, savivaldybių administracijos pareigūnai.

Tikimės, kad žemės ūkio darbus dirbantys ūkininkai bei sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojai geranoriškai supras šios problemos svarbą, nekels pavojaus kitiems eismo dalyviams ir neterš bei negadins kelio dangos.

Susiję skelbimai